aim m t V._ Bodymelk voor de ouder wordende huid Scheren kost drie huidlaagjes per keer Zorg voor de PL geschoren mannenhuid De rol van enzymen Naarmate u ouder wordt, vei- traagt de stofwisseling van het lichaam waardoor de huid droger en doffer wordt. Dit proces beperkt zich niet alleen tot het gezicht, maar is ook van invloed op de lichaamshuid. Nivea Vital Vitaliserende bodymilk met vita- mine E en provitamine B5 voedt en hydrateert de huid. Het resul- taat is een zachte, soepele huid. Aan 2000 lezers wordt gratis een flacon van 200 ml beschikbaar gesteld ter waarde van 9,99. Op is op, dus stuur snel een voldoende gefrankeerde brief- en ansichtkaart met uw naam en adres naar: Redactie AllerHande, Nivea Vital, Postbus 9500, 1180 MK Amstelveen. De flacon wordt gratis thuis- gestuurd. Voile wimpers creeert u door twee of drie dunne laagjes mascara aan te brengen. Enkele dunne laagjes geven een mooier en natuur- lijker effect dan een dikke laag. AllerHand Aandacht voor de buiten- En binnenkant Mannen krijgen een mooie, gladgeschoren huid niet cadeau. Ongeacht of ze nat of droog scheren (in Ncderland is die verhouding 50/50), het dageiijkse scheerproces betekent een ware aansiag op de mannenhuid. Met het scheren worden maar liefst drie huidlaagjes van de hoornlaag verwijderd. Geen wonder dus dat de te scheren delen (wangen, boven- iip, kin en hals) vochtarm en gevoelig zijn. Gcavanceerde scheerschuims en -gels (onder meer Sanex for Men, Nivea for Men, Gillette, AH) zijn speciaal ontwikkeld om de huid tij- dens het scheren van een maximale bescher- ming te voorzien en om beschadiging van de huid en huidirritaties te voorkomen. Een ver- zorgende aftershave balsem (Sanex, Nivea) brengt het vocht- gehalte van de huid na het scheren weer op peil, kalmeert en verzacht. Omdat zo'n balsem geen alcohol bevat, 'prikt' en irriteert deze de huid niet. Enzymen zijn stoffen die worden afgescheiden door de alvlees- klier en andere klieren en organen. Ze spelen een belangrijke rol bij het gezond houden van het lichaam. Sommige worden gebruikt voor de spijsvertering, andere komen in de bloedbaan terecht om schadelijke stoffen te elimineren. Ook in rauwe groenten en fruit zitten enzymen. Ze zorgen ervoor dat het voed- sel in de maag goed verteerd wordt, waardoor bederf en gisting van het eten in de spijsverteringsorganen worden voorkomen. Als groenten lang gekookt worden, gaan veel enzymen verloren. Bij rauwkost of roergebakken groenten blijven de enzymen veel beter behouden. Door kort te roerbakken worden de enzymen als het ware Ingesloten in de groenten.

Allerhande | 1999 | | pagina 85