Fruit eten of drinken? Maskertje Waarom baby's dol zijn op zoet h Kennen en herkeimen, daar gaat het orn Last van gezwollen en geirriteerde ogen? Breng watten- schijfjes gedrenkt in koude melk als kompressen op uw ogen aan voor een frisse, heldere blik. In een evenwichtige voeding horen twee stuks fruit per dag. Vaak is het het gemakkelijkst om dat fruit in vloei- bare vorm in te nemen. Als sapje dus. Daar is niets op tegen, maar hoe praktisch, snel en lekker ook, u profi- teert het meeste van fruit als u het zo eet. Inclusief de schil als het om appels gaat, en bij citrusvruchten inclusief de witte vezelstof tussen de partjes. Deze delen van het fruit bevat- ten namelijk de meeste enzymen, aminozuren en vezels. Deze stoffen, in combinatie met goed kauwen voor de speekselvorming, bevorderen een goede spijsvertering. 82 AllerHande immi biiw Bwniiv 'Dat moet je leren eten', zeggen we als het gaat om sterke of bittere smaken. Die smaakontwikkeling gaat heel gelei- delijk. Baby's komen op de wereld met een voorkeur voor zoet. Niet verwonderlijk, want het vruchtwater in de baar- moeder smaakt ook zoet! Van zure en bittere smaken zal een baby echt een zuur mondje trekken. Belangstelling voor deze smaken, evenals voor zout, komt meestal pas rond het tweede jaar. En dan vooral omdat de kleine deze smaken toch vaker zal tegenkomen op zijn bordje. Gewen- ning en herkenning dus, zo leert een kind smaken te waar- deren. Daarom is het belangrijk een kleuter gevarieerd te laten eten. Voordat een kind een smaak gaat waarderen, moet hij die toch wel zo'n acht a tien keer hebben gepro- beerd. Smaakontwikkeling is belangrijk in het leven van een kind. Als een kind veel voedingsmiddelen lekker leert vinden, dan zal het zelf later ook een meer weloverwogen voedingskeuze kunnen maken. Uw gezichtshuid geniet mee van het dampende badwater met een maskertje, dat de porien tijdelijk afsluit en de doorbloeding van de huid stimuleert. In die actieve periode neemt de huid vochtinbren- gende, verzachtende en voedende werkstoffen uit het masker op. De warmte van het bad intensiveert die werking en maakt uw huid stralend en zacht.

Allerhande | 1999 | | pagina 82