Brouwers Bier maakt Het kost even moeite: afscheid nemen van Brouwers Bier, het huismerk van Albert Heijn. Na ruim twintig jaar wordt dit vertrouwde biertje geleidelijk aan vervangen door acht prachtige nieuwe biersoorten! ImdS e wereld van het bier is aan het veranderen. Veel mensen kiezen bewuster voor een merk of smaak. Naast het 'gewone' pilsje komt er steeds vaker een 'speciaal' biertje in de koelkast te staan. In dat beeld paste Brouwers Bier eigenlijk niet zo goed. Vandaar dat het bier van het eigen merk eens goed onder de loep is genomen en volledig vernieuwd. Het resul- taat mag er zijn: een compact assortiment Albert Heijn Bier van uitstekende kwaliteit en voor zeer scherpe prijzen. Acht soorten zijn er, stuk voor stuk kwaliteitsbier voor- zien van een duidelijk etiket in heldere, frisse kleuren. Albert Heijn heeft talloze leveranciers aan kwaliteits- en smaaktests onderworpen. Ook het gebruik van grondstoffen en het brouwproces is uitvoerig onderzocht. Uit- eindelijk zijn er vijf brouwerijen geselec- teerd die de acht biersoorten voor Albert Heijn maken. Het was gemakkelijker geweest om voor slechts een brouwerij te kiezen. Maar een brouwer van maltbier is Bierdrinkers in Europa 70 AllerHand? Bier bekent leder z'n vak De Nederlander drinkt ongeveer 85 liter bier per jaar (oftewel ruim 283 pijpjes). De Belg en de Engelsman halen net de 100 liter. De Deen en de ler nemen pas genoegen met 120 liter per jaar en de Duitser spant nog altijd de kroon met ruim 130 liter. Een Fransman heeft het niet zo op bier: 40 liter per jaar vindt hij genoeg. De Italiaan haalt de 25 liter nog niet eens.

Allerhande | 1999 | | pagina 70