uit Groot-Brittannie From Britain with care Onlangs introduceerde Albert Heijn zeven nieuwe lamsvleesvarianten uit Groot-Brittannie. AllerHande proefde voor en maakte vier verfijnde gerechten. De lamsvleesconsumptie in Neder- land stijgt. Het is allang niet meer zo dat Nederlanders lamsvlees lou- ter in restaurants eten en dan nog maar mondjesmaat. Ook thuis staat er vaker lamsvlees op het menu. Om de stijgende vraag te beantwoorden met lamsvlees van een kwaliteit waar Albert Heijn achter kan staan, wijken de inkopers uit naar Groot-Brittannie. De klimatologische verschillen tussen de diverse regio's maken het daar mogelijk om het hele jaar door vers lamsvlees te produceren. Nederlands lamsvlees is altijd maar gedurende een aantal maanden per jaar verkrijgbaar. Uit Groot-Brittannie komt het lamsvlees het hele jaar in een voldoende grote hoeveelheid. Bovendien is het vlees van een constante, hoge kwa liteit. Gewaarborgde kwaliteit De superieure kwaliteit van het Britse lamsvlees is onder meer te danken aan de groene heuvels en sappige weiden van Groot-Brittannie. Het malse gras maakt het vlees verfijnd van smaak. Ook de gebruikte (lams)rassen en de traditionele wijze van veeteelt bevorderen de kwali teit. En om de kwaliteit te waarborgen, houdt de leverancier van Albert Heijn gedurende het volledige productieproces de vinger aan de pols. Zaken als voeding, gezondheid, hygiene en het welzijn van de dieren worden scherp in de gaten gehouden en moeten aan strenge eisen voldoen. En dat laat zich proeven! Vetarm en botermals Brits lamsvlees (British lamb) heeft een heel eigen, verfijnde smaak die zich goed laat combineren met tal van groenten en kruiden, of het nu gaat om een lamslapje of de exclusievere French rack. Typerend is ook de botermalsheid. Daarnaast heeft lamsvlees een hoge voedingswaarde en is het een vetarme vleessoort, die snel en eenvoudig te bereiden is. Lamsvlees past daarmee perfect in het hedendaagse levensritme. AllerHande 63

Allerhande | 1999 | | pagina 63