Nieuwe Kruidige vleesspec liteiten Amerikaanse pizza plantaardige olien De bodem maakt het verschil 12 AllerHandp Vanaf nu vindt u in de schappen van Albert Heijn drie nieuwe soorten olie van het eigen merk: arachideolie, frituurolie en zonnebloemolie met olijfolie. Arachide olie wordt gemaakt op b^sis van aardnoten (pinda's) en is voorai geschikt voor (roer)bakken en fondue. Fri tuurolie is een mengsel van zonnebloemolie, palmolie en arachideolie. De derde nieuwe olie bestaat voor 80% uit zonnebloemolie en voor 20% uit olijfolie. Daardoor is deze zowel geschikt voor een dressing als voor roer- bakken. De nieuwe olien zijn verpakt in handige vier- kante flessennet als de AH Zonnebloemolie en Maiskiemolie, De frituurolie zit in een tweeliterfles en kost 8,99, de rest in literflessen if 4,99. Tijdelijk heeft Albert Heijn op de bedie- ningsafdeling gehakt- brood met lenteui (f 1,99 per 100 gram Dit nieuwe product is gemaakt van varkens- vlees, broodkruim, kruidenmix, een scheutje melk en stukjes lenteui (00k bekend als bosui). Het gehaktbrood smaakt uitstekend op brood en in rolletjes bij de borrel. Daar- naast heeft Albert Heijn een nieuw mager spekreepje in de zelfbediening: Provenfaalse spekreepjes, magere spek- reepjes bestrooid met Provenfaalse kruiden als tijm, ore- gano en majoraan. Heel lekker in stoofpotten, hartige taarten of maaltijdsoepen. De spekreepjes zijn verpakt in een duobakje van 250 g (f 1,79 per 100 gram). Het kenmerk van een Amerikaanse pizza is de bodem: die is een stuk dikker dan die van Italiaanse pizza. Verder is een Ameri kaanse pizza dik belegd met in ieder geval tomatensaus en kaas. In de diepvries bij Albert Heijn treft u nu twee nieuwe merken Amerikaanse pizza aan. Oetker noemt ze 'Big Americans' en heeft ze in de smaken Califor nia, Texas, Hawaii en Supreme. Van Freschetta zijn er pizza's in de smaken Suprema, Cheese en Pcpperoni. De bodem van de pizza's van Freschetta rijst nog tijdens het afbakken, waardoor hij nog dikker en luchtiger wordt. Oetker of Freschetta, 5,99

Allerhande | 1999 | | pagina 12