bonte verzameling om samen van te genieten AllerHande|77 Fruits de mer, goed gekoeld, met een druppel citroensap of een draai peper op de juiste plaats, brengt een ongekende smaaksensatie teweeg in de mond. Daar passen diverse witte wijnen bij, maar een in het bijzonder: Musca- det de Sivre et Maine sur Lie van Domaine des Chateliers. Deze wijn groeide op aan de Franse kust en heeft daardoor een wat ziltige, mooie droge smaak ontwikkeld die perfect samengaat met zeefruit. Deze muscadet werd niet geheel gefilterd, een deel van de gistcellen bleef op fies, waardoor een heel lichte tinteling ontstaat. In tegenstelling tot wat vaak van muscadets beweerd wordt, heeft deze Domaine des Chateliers diepgang en complexiteit. Deze maand is hij verkrijg- baar van 9,95 voor 8,95. 'idM Se»r' Albert Heijn heeft ook kant-en-klare fruits de mer met garnalen, mosselen, kokkels en inktvis (bakje, 150 g). Deze is vooral geschikt om te verwerken in gerechten, zoals op de pizza of in pastasauzen. De term 'fruits de mer' wordt gebruikt voor een samenstel- ling van diverse schaal- en schelpdieren. Zo'n samenstel- ling wordt geserveerd als hors d'oeuvre (voorgerecht) of als lunchgerecht. Fruits de mer wordt in restaurants vaak op twee manieren geserveerd: als 'assiette' ('bord') en als 'pla teau de fruits de mer'. Een assiette is wat minder uitge- breid dan een plateau. Van een plateau kunnen ook krab, kreeft en langoustine deel uit- maken. Gebruik voor een assiette de fruits de mer een groot bord en beleg dat met in de keuken- machine fijngemalen ijsblokjes om alles koel te houden. Zet hierop een even groot of iets kleiner bord met een schaaltje middenin. Leg de schaal- en schelpdieren naar keuze in het schaaltje en eromheen op het bord. Geschikt voor zo'n assiette zijn: mosselen, oesters, alikruiken, gamba's en grote garnalen als gerookte cocktail- WIJNSUGGESTIE: 1 garnalen en jumbogarnalen. Een fruits de mer wordt soms aangevuld met krab, u kunt hiervoor bijvoorbeeld surimi- flakes gebruiken. Serveer een assiette de fruits de mer met licht gezouten boter en (rogge)brood. De ali kruiken, gamba's en diverse garnalen kunt u zo serveren. De oesters kunt u het beste van tevoren openen met een oestermes (dat in de verpak- king zit) en de mosselen moe- ten even gekookt worden. Serveer zowel de oesters als de mosselen in een halve schelp. Alikruiken worden aan tafel met een speld uit de schelp gehaald, zorg dus ook voor wat spelden. Natuurlijk hoeven niet alle schaal- en schelpdie ren deel uit te maken van de fruits de mer, u kunt uw eigen samenstelling makem Serveer de fruits de mer met partjes citroen en zet een pepermolen op tafel voor de oesters.

Allerhande | 1999 | | pagina 77