Wie het proeft, is verkocht Snacken zonder vlees De smaak van het seizoen Fantastisch ijs met een ideeel tintje Chunky Monkey AllfrHande 19 De lente kondigt zich alweer aan, maar enkele typische wintergroenten zijn nu nog verkrijgbaar. Lekker en makkelijk vegetarisch snacken wordt steeds leuker. Van Tivall liggen nu de cheeseburger en baconburger in de koel- vitrine bij Albert Heijn. Op de cheese burger ligt vegetarische kaas, de bacon burger bevat bacon-aroma. Beide zijn gepaneerd en heel lekker op een broodje, maar uiteraard ook te gebruiken als vlees- vervanger bij de maaltijd. De Tivall frank furters lijken echt op de traditionele knakworst en zijn daardoor juist voor kinderen perfect als hot dog en bij de patat met appelmoes. Zowel de vegetarische frankfurters als de baconburgers kosten 1,99 per 100 gram. (5) CD <X) Ben Jerry's is bijzonder ijs in mccr dan een opzicht. Niet allecn is het overweldigend lekker en hebben de smaken de meest curieuze namen, de makers, Ben Cohen en Jerry Greenfield, schenken bovendien 71/2 van hun omzet aan organisaties die sociale verandering bevorderen. Eigenlijk wilden ze geen zakenman worden, maar hun zelfge- maakte ijs boordevol fantastische, natuurlijke ingredienten (gegarandeerd puur, zonder chemische stoffen) was een doorslaand succes bij de ijsliefhebber. Bij Albert Heijn zijn nu vijf smaken verkrijgbaar (halve literbeker, 9,95 Vanilla Caramel Fudge: vanilleroomijs met karamel en zachte chocolade - Chunky Monkey: bananenroomijs met walnoten en heel grotc brokken chocolade New York Super Fudge Chunk: chocoladeroomijs met brokken witte en donkere chocolade, pecannoten, wal noten en gecoate amandelen Dilbert's World - Totally Nuts: amandelroomijs met geroosterde hazelnoten, praline pecannoten en wit gechocolateerde amandelen. Double Trouble: een combi- natie van melkchocoladeroom- ijs en witte-chocoladeroomijs met koetjes van witte en donkere chocolade. Rabarber is zo'n seizoensgroente waar je echt naar uit kunt kijken. Welisvvaar is de eerste aanvoer uit de kas, maar de smaak is er niet minder om. Rabar ber is supermakkelijk met wat suiker tot moes te koken. Rode bietjes zijn bij velen ook bekend als kroten. Ze worden vooral gekookt verkocht. Gekookte bietjes zijn koud lekker in bijvoorbeeld salades of bij haring. Ze kunnen ook worden verwarmd of verwerkt in bietjessoep (borsjtsj). Groene of savooienkool is een echte wintergroente met een stevige smaak. De kool is geschikt om te koken en te stoven. Van de mooie grote bladeren zijn heel goed gevulde koolrolletjes te maken. Knolselderij is met z'n frisse, iets scherpe smaak een van de hoofdingredienten voor een ouderwetse erwtcnsoep. Toch kent deze knol nog andere toepassingen, bijvoorbeeld als puree (eventueel met de helft aardappel), in stoofschotels of rauw in salades. Hoewel zuur- kool het hele jaar verkrijgbaar is, wordt het vooral in de koude maanden van het jaar in de stamp pot gegeten. Zuurkool ontstaat uit in zout gerijpte witte kool. Zuurkool kan woren gekookt en gestoofd, maar ook rauw worden gegeten in salades of op het bekende broodje hotdog. De allerlaatste stoofperen zijn deze maand nog verkrijgbaar, daarna moet u wachten tot oktober. Een echte roodkoker is de Gieser Wilderman. Na 45 minuten zijn ze al gaar, maar pas na 2 a 3 uur zachtjes stoven krijgen ze een mooie, don- kerrode kleur.

Allerhande | 1999 | | pagina 19