Tuinieren Pasen Mooi afdrogen in maart bij Sir Albert's Garde Thee- en keukendoeken Keukentextiel moet goed zijn en fraai ogen. Albert Heijn introduceert, voorlopig in een beperkt aantal winkels, keukendoeken en theedoeken van hoogwaardige badstof en katoen. Ze zijn verkrijgbaar in vijf natuurtinten, die uitstekend te combineren zijn, en hebben moderne strakke belijningen. De doeken worden exclusief voor Albert Heijn in Europa geproduceerd, zijn op zestig graden te wassen en mogen in de droogtrommel. Het appret (een soort stijfsel dat altijd in 'nieuwe' thee- en keukendoeken zit) is na de eerste wasbeurt verdwenen. Theedoeken a6,95, keukendoeken a/ 5,95. What's in a name? 'Wie een droogloopmat aanschaft, kan er zeker van zijn dat een natte hond eroverheen springt.' Laatste maand van het jaar om rozen, heesters en bomen te planten. Vergeet niet pas geplante planten regelmatig water te geven. Planttijd voor vaste planten (tot halverwege mei). Ideale tijd om vaste planten te scheuren (vermeerderingstechniek waarbij u planten, inclusief hun wortelstelsel, letterlijk uiteen scheurt). Maak van de gelegenheid gebruik om het perceel grondig te bemesten. Stekken van kruidachtige kuipplanten. Verpotten en eventueel bijsnoeien van kuipplanten. In de moestuin: rabarber scheuren. Veel tuin- en andere consumentenzaken op de Lentebeurs in het MECC in Maastricht, van 25 april tot 2 mei. AllerHande 155 Praktische informatie voor het leven van alledag De theedoek dankt zijn naam aan het feit dat begin igde eeuw rijke mensen thee dronken uit kostbaar porselein (zie ook het artikel over theehuizen op bladzijde 46). Na het theedrinken bracht het dienstmeisje een kom water. De mevrouw des huizes waste de kopjes namelijk zelf af en droogde ze met een linnen doek. De vroegst bekende theedoeken stammen uit 1830 en waren rood-wit geblokt. (Bron: Nederlands Centrum voor Volkscultuur) (Wallis Bush in 'Huisdieren en de Wet van Murphy'. Het probleem is meestal opgelost als de mat in de lengte aan de kant van de deuropening wordt gelegd.) Van citroen tot kuiken: vrolijk geel vuurt volgens de kleurenleer het intellect aan en staat voor helderheid en snelheid. Een beetje te vergelijken met het tempo waarin de natuur op dit moment ontbot. Geel is natuurlijk ook de kleur van Pasen. Sir Albert's Garden pakt uit met bossen gele tulpen, primula's in veschillende kleuren en speciale paasboeketten om het binnen gezellig te maken. Ook biedt Sir Albert's Garden de bollen van mooie zomer- bloeiers (gladiolen, dahlia's, lelies en anemonen) die geschikt zijn voor borders en bakken. Daarnaast zijn er meerjarige bloeiende vaste-plantenbollen: neemt u een kistje van vijftien stuks, dan krijgt u er gratis een zakje zaad voor sierkalebassen bij. Vanaf 4,95.

Allerhande | 1999 | | pagina 155