US^sssssi Badkamertip Schone gft-container Overzomeren Vitamine C voor de cavia HSiflFj-s* Met binnenbak of -zak Compleet maaltje voor knagers AllerHande 15: Witte sluier (kalkaanslag) in bad, douche en wastafel wordt veroorzaakt door kalk in water, zeep en huidvet. Warme azijn laat de neerslag snel verdwijnen. Zijn de vlekken vettig, voeg dan een scheutje badschuim of shampoo aan de azijn toe. Kant-en-klare ontkalkers zijn er ook (AH, Antikal). Na het douchen met een trekkertje tegels en douchewand droog trekken, helpt kalkaan slag voorkomen, evenals om de twee weken preventief een antikalkmiddel gebruiken. Resten groenten, fruit en tuinafval maken van de gft-bak snel een biologisch stankparadijs, waar niet tegenop te schrobben is. 'De beste manier om luchtjes en vliegjes tegen te gaan, is de bak te laten luchten door er gaatjes in te boren of een latje tussen deksel en bak te zetten voor frisse lucht,' zegt verpak- kingstechnoloog John Roos van Ahold. Verder de bak zo vaak mogelijk laten legen en daarna even schoonspuiten met de tuinslang. Wordt er een speciale zak gebruikt, dan is dat laat- ste vaak niet eens nodig.' Voor kleine gft-bakken die in de keuken staan, zijn er speciale biologisch afbreekbare zakjes die van zetmeel zijn gemaakt. (5 stuks 1,99 Voor de grote bak heeft Albert Heijn stevige zakken van speciaal karton die mee kunnen in de gft-ophaalwagen, 5 stuks 5,50. Praktische informatie voor het leven van alledac Konijnen, cavia's, hamsters en ratjes hebben specifieke voe- dingsbehoeften. Fit Ami heeft voor elke kleine knager een uit- gebalanceerd maaltje op maat. Zo bevat het caviavoer extra vitamine C omdat cavia's dat niet zelf aanmaken, en het voer voor hamsters heeft pinda's en zonnebloempitten om ze vol- doende energie te leveren voor hun actieve levensstijl. Voor de lekkere trek zijn er onder andere knabbelstaafjes en een liksteentje. En om het in huis ook leuk te houden, heeft Fit Ami Houtvezel niet alleen een absorberende werking, maar geeft het ook citroengeur af, tegen muffe luchtjes. (DO© Winterkleding overzomert het best gewassen of gestoomd in een goed gesloten kledingzak. Kies voor stevige kleerhangers met een schouderronding om de vorm te bewaren en prop de zak niet te vol: de kleding moet kunnen adcmen om niet te kreuken of te verstikken.

Allerhande | 1999 | | pagina 153