Bondgenoten in de strijd tandbederf Moderne tandenborstels, geavanceerde tandpasta Het eerste tandje 144 AllcrHande Wanneer de borstel- Iharen uit elkaar staan, heeft het poetsen veel minder effect. Vervang uw tandenborstel daarom minstens eens per drie maanden. Lekker in je vel zitten, met aandacht voor een verzorgde buiten- en binnenkant, dat is waar het om draait in de rubriek Lekker Leven. De ene baby krijgt z'n eerste tand met drie maanden, de andere niet voor z'n eerste jaar. De gemiddelde leeftijd bij het doorbreken van de eerste tanden, de snijtanden in het midden van de onderkaak, is vijf a zes maanden. Hierna voigen de vier snijtanden in de bovenkaak. Pas als de baby ££n jaar of ouder is, komen de overblijvende snijtanden en kie- zen door. Dat gaat meestal gepaard met kwijlen, knauwen, pijn en prik kelbaarheid. Het bijten op een harde kunststof bijtring helpt de pijn te verzachten. Bij Albert Heijn vindt u ter verlichting ook homeopatische producten van A. Vogel (Chamomilla D4) en VSM (Chamodent). Om tandplak en tandbederf geen kans te geven, is poetsen van groot belang. Geavan ceerde tandpasta's bevatten naast fluor vaak ook bestanddelen die de tanden minder gevoelig maken en gezond houden (o.a. Sanex, Elmex). Ook de tandenborstel is bepalend voor het poetsresultaat. Een goede borstel is in staat om restjes effectief te verwijderen zonder het tandvlees te irriteren. Zo'n borstel heeft afgeronde haartjes en een steel die goed in de hand ligt. Veel moderne borstels hebben een flexibele steel om het poetsen te vergemakkelijken. Zet bij het poetsen de borstel onder een hoek van 45 graden tegen de kies of tand zodat zowel het tandvlees als de tanden tijdens het poetsen gereinigd worden. Alles bij elkaar hoeft het poetsen van uw tanden maar drie minuten te duren; een kleine investering voor een gezond gebit. Bent u op zoek naar informatie over mondver- zorging en tandproblemen? Bij de nationale Tandartsinfolijn komt u via een uitgebreid menu terecht bij het antwoord op uw vragen: 0900-2025191 0,50 per minuut).

Allerhande | 1999 | | pagina 144