De biefstuk bij Albert Heijn aREili 'Like your shoe?' Arcentijnse Biefstuk Chateaubri Arcentijnse AlWrHande 139 ijsimpel' Natuurlijk is er nog een heel belangrijk element: het vlees. Dagelijks worden bij Steakhouse Piet de Leeuw stukken ossen- haas van twee kilo bezorgd, al twintig jaar lang door dezelfde kwaliteitsslager. De dames in de keuken snijden ze voor het bakken tot stukken van twee ons en 'slaan' ze. Natuurlijk doen ze dat kort, en met liefde, want met plat slaan vermoord je een biefstuk en verdwijnen alle vlees- sappen. Zo ontstaan kunststukjes van Hollandse bakkunst. Loek vindt het dan ook elke keer weer jammer als mensen hun vlees goed doorbakken willen hebben: 'Wij serveren de biefstuk het liefste rood, of net door rood heen. Maar er zijn mensen, vooral Engelsen, die bestellen very well done. Alle sappen worden zo om zeep geholpen. Ik vraag dan altijd: 'Like your shoe?' Dan zie je ze denken. Maar ik krijg ze helaas toch niet altijd om.' Bij de bief stuk, die altijd op een apart schaaltje wordt geserveerd, komt knapperige friet en sla. 'Zo doen we dat al tijden', aldus Loek, 'en zo zullen we het ook blijven doen.' Steakhouse Piet de Leeuw Noorderstraat 11, Amsterdam tel. (020) 623 71 81 (reserveren aanbevolen) De bereiding Persoonlijke voorkeur speelt bij het bakken van biefstuk een belangrijke rol. Er zijn veel variaties mogelijk tussen 'bloedrood' en 'flink doorgebak- ken'. De baktijd hangt af van de dikte van het vlees, maar reken voor elke bakfase ongeveer twee minuten. Zo ligt een rode biefstuk na het dichtschroeien maximaal i A 2 minuten in de pan en een doorgebakken biefstuk 6 4 8 minuten. rood (Engels: rare; Frans: saignant of bleu (heel rood)) iets door rood (Engels: medium rare; Frans: a demi saignant) medium (Engels: medium; Frans: a point) doorbakken (Engels: well done; Frans: bien cuit) OSSENHAAS OGELBIEFSTUK In de zelfbediening en bij de bedieningsafdeling: biefstuk kogelbiefstuk Chateaubriand bij feestdagen en op bestelling tournedos bij feestdagen en op bestelling Argentijnse biefstuk Argentijnse ossenhaas Alleen bij de bedieningsafdeling (niet gefotografeerd Argentijnse kogelbiefstuk •ossenhaas van het stuk (op bestelling) BIEFSTUK

Allerhande | 1999 | | pagina 139