Het vlees, de bereiding en de sauzen In Steakhouse Piet de Leeuw bakken ze al 50 jaar de perfecte biefstuk. AllerHande keek de kunst af en bracht het geleerde meteen in praktijk, inclusief drie lekkere sauzen. De tafels en stoelen zijn nog precies dezelfde als in 1949, toen voormalig Nederlands en Europees biljartkampioen Piet de Leeuw zijn cafe aan de Noorder- straat 11 in Amsterdam begon. Zoon Piet jr. en diens vrouw Myra wisten de faam van het cafe nog eens fors te vergroten. In juni aanstaande viert het restaurant zijn 50-jarig jubileum en men piekert er niet over de naam van het restaurant te wijzi- gen. Kelner Loek van Thiel: 'Piet de Leeuw is een begrip tot ver buiten Nederland. Jong, oud, rijk, arm, je ziet hier alles. Het is misschien wel de huiselijke sfeer die zo aanspreekt. Hier kun je gerust je schoenen uitdoen onder tafel. Niemand die zich eraan stoort.' Los van de sfeer is het vooral de biefstuk die gezorgd heeft voor de faam van het eetcafe. Per avond kiest minstens de helft van de circa 75 bezoekers voor biefstuk. Als je dat aantal vermenigvuldigt met 365 dagen en daarna met 50 jaar, dan mag duidelijk zijn dat hier ervaring meetelt. 'Biefstuk bakken is eigenlijk vrij simpel,' weet Loek, in de wetenschap dat het kook- gilde Truus, Miep, Hanna en Coby bij elkaar al zo'n slordige 60 jaar in de keu- ken staat. Inderdaad: het is simpel. Maar er zijn wel een paar kleine geheimpjes. Allereerst de pan. Bij Piet de Leeuw staan •V-.® j iefstukcolleqe Kleine geheimpjes AllerHandt 157

Allerhande | 1999 | | pagina 137