De hoogst mogelijke korting met Bonus punten Het Albert Heijn-wijninformatiesysteem 4 Bonus punten zijn goed voori,- AllrrHandt In plaats van verse kruiden U kunt verse kruiden in de receptuur vervangen door gedroogde of diep vrieskruiden. Neem voor 1 takje verse kruiden 1 theelepel gedroogde, 1 4 theelepel poeder of 1 ectiepel dicpvrieskruidcn. Eet- of theelepel Als er in de receptuur 1 eet- of theelepel staat aangegeven, dan wordt een afge streken lepei bedoeld. Een theelepel bevat 3 milli liter, 1 eetlepel bevat 5 theelepels (15 mi) en 1 deciliter ca. 7 eetlepels (100 ml). Verkrijgbaarheid van producten en ingrediSntcn Niet alle producten en ingrediSnten die worden genoemd in AllerHande, zijn verkrijgbaar in alle Albert Heijn winkels. Om duidelijk te maken waar ze verkrijgbaar zijn, staat er soms een omcirkeid cijfertje bij. Zo'n product is dan in elk geval ver krijgbaar in Albert Heijn winkeis met dat cijfer op de deur. Is het product dat u zoekt niet aanwezig, dan kunt u zich wenden tot de supermarktmanager. Het wordt dan voor u besteld. Natuurlijk kunt u met vragen ook terecht bij de gratis Albert Heijn Servicelijn (0800 0305). Merknamen achter ingredibnten Soms ziet u ach ter een product In de ingredlCntenlijst van een recept een merknaam staan, bijvoorbeeld: 1 pot vleesfond (380 ml, AH). Van het genoemde product is bij Albert Heijn dan alleen dat merk verkrijg baar. Receptprijs is richtprijs De bij de recepten ver melde prijs per persoon (of per portle) Is een richtprijs. Door geringere of grotere aanvoer van ingreditnten kan de werkelijke prijs wat hoger of lager uitvallen. Met redamecheque toch profiteren van aanbiedingen In AllerHande staan soms ook aan biedingen vermeld. Soms is de voorraad van een aanbieding al op, terwijl er nog klanten van willen profiteren. In dat geval kunt u bij de kassa een redamecheque krljgen, waarmee u - als de voor raad weer is aangevuld - dat artikel alsnog tegen de aanbiedingsprijs kunt kopen. Dit geldt niet voor de 'zolang de voorraad strekt'-aanbiedingen. Hoeveel Bonus punten hebt u al? Het aantal Bonus punten dat u hebt gespaard, ziet u als u uw Bonus kaart langs de prijsscanner in de winkel haalt. Hebt u bij de aanvraag ook uw adres en postcode ingevuld, dan kunt u het saldo ook op- vragen bij de sprekende computer van Albert Heijn: tel. (07S) 659 59 59. Wat te doen bij verlies, diefstal of beschadiging van uw Bonus kaart? Bij verlies of diefstal kunt u de Bonus kaart laten blokkeren via de sprekende computer, tel. (075) 659 59 59. Uw gespaarde pun ten zijn dan veiliggesteld. Bij de infocounter In uw Albert Heijn winkel ontvangt u een nieuwe Bonus kaart met twee sleutelhangers. Door er een wijzi- gingsformulier (geen Inschrijfformulier) in te vul- len, kunt u uw gegevens en uw Bonus punten laten overzetten op uw nieuwe kaartnummer. Is uw Bonus kaart of uw Bonus sleutelhanger beschadigd en zijn de overgebleven kaarten niet toe reikend? Vraag ook dan een nieuwe set aan bij de infocounter. Wilt u de onbeschadigde oude kaarten blijven gebruiken, vul dan tevens een wijzigings- formulier in en geef aan dat u beide kaartnummers wilt blijven gebruiken. Zo zorgt u ervoor dat u met alle kaarten kunt voortbouwen op uw oude Bonus puntensaldo. De oude en nieuwe Bonus kaart moe- ten overigens wel op hetzelfde adres staan. Vlees marineren Ik heb van het eigen merk een flesje honing-mosterdmarinade gekocht. Moet ik nu het hele flesje gebruiken om het vlees te marineren? Mevr. B. te H. Hoeveel marinade u nodig hebt, hangt logi- scherwijs af van de hoe- veelheid vlees, aangezien de marinade het vlees moet bedekken. Op de verpakking staan aanwij- zingen voor de benodigde hoeveelheid. Een ge- opend flesje is overigens nog twee weken te bewa- ren in de koelkast. Prik het vlees voor de marinade op verschil- lende plaatsen in met een vork en wrijf de marinade in het vlees, bijvoorbeeld met een kwastje. Laat de marinade ongeveer 20 a 30 minuten intrekken. Keer het vlees af en toe om. Naast de honing-mosterd marinade is er ook marinade in de smaken knoflook en Italiaanse kruiden en tikka-mari- nade met gember en koriander. Natuurlijk vindt u in de winkel nog meer producten om vlees en kip te marineren. Alle bij Albert Heijn verkrijgbare wijnen hebben een kleurcode. Elke kleur vertegenwoordigt een groep van een bepaald type wijn: wuncategqrie: i lichte, frisse, fruitige witte wijnen wuncategqrie: z ronde, fruitige, soms wat kruidige witte wijnen wuncategqrie: i voile, rijke, witte wijnen wuncategqrie: 4 j friszoete tot halfzoete witte wijnen Hebt u al eens gebruik gemaakt van uw Bonus punten om bijvoor beeld bestek uit de spaaractie of een hapjespan aan te schaffen (zie bladzijde 80)? Dan weet u onge- twijfeld dat het maximale aantal Bonus punten dat u in kunt ruilen wordt afgeschreven. U ontvangt dus altijd de hoogst mogelijke korting. U kunt nu - in tegenstelling tot voor- heen - al korting krijgen vanaf vier Bonus punten. Elke vier Bonus punten lever en f 1,- reductie op. Wilt u bijvoorbeeld de hapjespan van deze maand aanschaffen en Hebt u 35 Bonus punten, dan wor den er 32 punten afgeschreven en krijgt u 8,- korting. Op die manier profiteert u dus sneller van het opgebouwde Bonus punten spaarsaldo. In het geval u ook Air Miles in kunt wisselen, geldt dat voor elke gulden korting drie Air Miles worden afgeschreven. Slappe slagroom Het gebeurt me weleens dat de slag- room, hoe Ik ook mix, toch enigszins dun blijft. De ene keer gaat het goed en de andere keer wil de slagroom niet stijf worden. Hebt u enig idee waar dit aan kan liggen? Mevr. v. D. te Z. wuncategqrie: s halfzoete tot rijke, zoete witte wijnen wuncategqrie: 6 rosewijnen lichte, soepele, fruitige rode wijnen WUNCATEGORIE: 7 WUNCATEGORIE: 9 WUNCATEGORIE: 10 J voile, ronde, vaakwat kruidige, rode wijnen stevige, rijke, krachtige rode wijnen rijke, zoete rode wijnen en port Als slagroom niet mooi lobbig wordt, kan het zijn dat de kom waarin u klopt wat vet is, of de temperatuur van de slagroom te hoog. Het beste resultaat krijgt u als de slagroom net uit de koelkast komt. De kom kunt u ontvetten door hem schoon te maken met een schijfje citroen en na te spoelen met koud water. Droog'm vervol- gens goed af.

Allerhande | 1999 | | pagina 97