Opbergen: tips en trues Slapen m een lichtje 9 Volop ideeen voor het nieuwe seizoen 99 Ideeenbeurs .J.. V Korting voor AllerHande-lezers voor tuinaanleg en decoraties In de winter, als het leven zich vooral binnen afspeelt, valt vaak pas goed op hoe vol het daar is. Resultaat: de grote schoon maak wordt vaak de grote opruiming en het tijdstip wordt van de lente naar de winter verschoven. Huishouddeskundige Mary Twist geeft in haar boek 'Clean, not crazy' een paar snelwerkende tips: De belangrijkste spelregel is meteen de moeilijkste: als iets een jaar lang niet is gebruikt, kan het in principe weg. Spullen die u zelden gebruikt, zijn mooi opgeborgen in decoratieve manden die u bijvoorbeeld op een kast zet. Mooie dozen zijn prima sorteerplekken voor waxinelichtjes, servetten en ander roulerend huisraad. In geval van weinig tijd heeft stapelen voorrang boven soppen; vooral losse kranten en tijdschriften zijn grote rommelmakers. Praktische informatie voor het leven van alledac Veel kleine kinderen willen's nachts graag een lampje aanhouden. Kinderen vinden de nacht vaak eng omdat ze veel fantaseren en werkelijk- heid en verbeelding nog niet goed kunnen scheiden. 'Sla- pen met een lichtje aan is veilig en vertrouwd,' zegt kinderpsychologe dr. Marga Akkerman in haar 'Handboek voor Ouders'. 'Als er een lampje brandt, hoeft een kind zich niet af te vragen wat schaduwen te betekenen hebben. Als het licht uit is, weet je niet wat voor dingen je denkt te zien. Daar moet je dan weer over nadenken en kinderen krijgen al zoveel te verwerken op een dag.' Aangezien een nachtsteker vaak te weinig licht geeft, is de ideale lamp voor een decora- tief nachtlampje een kaarslampje van 15 Watt: deze worden niet te warm en verbruiken weinig stroom. 1,45 Brabanthallen, Diezekade 2, 's Hertogenbosch, tel.: (073) 629 39 23 Geopend: 25 en 26 februari van 10.00 uur tot 22.00 uur, 27 en 28 februari van 10.00 uur tot 18.00 uur Toegangsprijs: volwassenen 17,50, kinderen van 4 tot 12 jaar 10,00. Tegen inlevering van deze bon ontvangt u aan de kassa voor maximaal 2 personen 3,50 korting per entreekaart. In plaats van 17,50 betaalt u dan 14,00 per persoon. Deze aclie is niet geldig in combinatie met andere aanbiedingen. Van donderdag 25 tot en met zondag 28 februari aanstaande vindt Tuin Idee '99 plaats in de Brabanthallen in 's Hertogenbosch. Deze Tdeebnbeurs voor tuin- aanleg en decoraties' luidt de start in van het tuinseizoen voor tuin- en groenliefhebbers. Met een trendy tuinendorp, thema-attracties als het Spaans paviljoen, juwelen van Tuinen, de Verborgen Tuinen en tal van aanbie- ders van tuingereedschap, bloemen en planten (waaronder Sir Albert's Garden), is Tuinldee een aanrader voor iedereen met groene vingers. Met onderstaande coupon ontvangt u 3,50 korting op de entreeprijs. Wie voor 23 februari een bos bloemen koopt in Sir Albert's Garden, krijgt tegen inlevering van de hierop aangebrachte sticker bovendien een leuke attentie in de stand van Sir Albert's Garden.

Allerhande | 1999 | | pagina 91