Haarkuren en -maskers Babykost in wintertijd Als de r in de maand is... Tegen het effect van kou en centrale verwarming Zodra grote mensen aan de winterkost gaan, kunnen kleintjes daar natuurlijk van meesmullen. Wintergroenten zit ten immers vol vitamines. Als uw kleintje zes maanden oud is, kunt u met de eerste gepureerde hapjes uit een potje beginnen, maar lekker mee- eten als de stamppot op tafel komt kan natuurlijk ook! Let er wel op dat het kinderhapje geen zout, sterke krui- den of specerijen bevat. Dat is nog te zwaar voor de spijsvertering. Smaak- makers zijn eigenlijk ook niet nodig, want baby's kunnen heel goed proe- ven en houden doorgaans van zachte smaken. Terwijl u de groenten en aardappels bereidt, haalt u er vast een deel af voor het baby- of peutermaaltijdje. Daarna maakt u het eten af met zout en specerijen, zodat de rest van de familie ook kan smullen. U kunt natuurlijk ook kiezen voor de baby- en peutervoeding van Olvarit en Zonnatura in glas. Er zijn vele smaken voor verschillende leeftijden. Daar zit ook typische winterkost bij, zoals een stoofpotje en bruine bonen. AllerHand? 89 Kinderen hoeven in de winter niet speciaal extra vitamines te krijgen. De uitzondering op deze regelvormt vitamine D, die een belangrijke rol speelt bij de botontwikkeling. Tot de leeftijd van vier jaar hebben kinderen het hele jaar door een vitamine D-supplement nodig; in de leeftijd van vier tot zeven jaar alleen wanneer de r in de maand is. Bij Albert Heijn vindt u vitamine D en vitamine AD tablet- ten van Davitamon. Door mist, regen, kou en centrale verwarming wordt de conditie van het haar aangetast en kan een gczondc haardos veranderen in futloze, statische, drogc en pluizige lokken. Mijd de fdhn en laat van nature krullend of gepermanent haar bij voorkeur aan de lucht drogen. Min- stens zo funest - maar moeilijk te omzeilen - is het uitdrogende effect van kou en centrale verwarming. Gebruik na iedere wasbeurt daarom een verzorgende cremespoeling of conditio ner (Elseve, Schwarzkopf Botanic Care, Fructis, Pantene). Blijft u met de handen in het haar zitten, dan is het tijd om de hulptroepen in te roepen in de vorm van een herstelkuur of haar- masker. Intensief verzorgende producten als Elsive Haarkuur ProteTne, Fructis Versterkend Creme Masker, Henna Hair Repair en diss Kur Haarmasker helpen de vochtbalans te herstel- len, waardoor het haar minder statisch, futloos en slap wordt. Door het haar af te dekken met een handdoek of folie intensiveert u de werking van deze kuurproducten.

Allerhande | 1999 | | pagina 89