Huidverzorging n Beschermd boiietje door weer en wind Bescherming uit tubefles of pot Bij baby's is het huidvet, onderdeel van de natuurlijke bescherming van de huid, nog niet volledig ontwikkeld. Vooral de tere gezichtshuid, die wordt blootgesteld aan weer, wind en kou, is daarom kwetsbaar en snel geirriteerd. Om te voorkomen dat baby's huidje droog en schraal wordt, is het van belang dat die dage- lijks van een beschermend laagje wordt voorzien, zoals Zwitsal Op't wangetje of Natusan huidcreme of -zalf. Voor de verzorging van been- tjes, armpjes en buik kunt u bij Albert Heijn terecht voor milde en verzorgende produc ten zoals Zwitsal Bodylotion en vaseline (Intensive Care). Knetterend haar Statisch haar is vooral droog haar. Shampoos voor droog haar leggen een beschermend laagje om het haar. Door de shampoo met de vingertoppen op de hoofdhuid in te masseren, wordt bovendien de talgproductie gestimuleerd. 84 AlWrHande Lekker in je vel zitten, met aandacht voor een verzorgde buiten- en binnenkant, dat is waar het om draait in de rubriek Lekker Leven. Nu de winter halfgevorderd is, is de natuurlijke weerstand van de huid afgenomen en is zij minder goed in staat zich te beschermen tegen milieu-invloeden en wisselende kli- maatomstandigheden. Hoe meer vocht en vet verloren gaan, hoe minder goed het natuurlijke beschermlaagje van de huid functioneert. Een huid die jeukt, kriebelt en trekke- rig aanvoelt, schreeuwt om hulp. Veel nieuwe cremes bevat- ten ingredienten als huideigen lipiden (huidvetten) die het uitdrogen van de huid en vroegtijdige huidveroudering hel- pen tegen te gaan. Bij Albert Heijn kunt u terecht voor rijke verzorgingsproducten van onder meer Dove, Nivea, Pleni tude en Oil of Olaz. 's Nachts kunt u de huid van alle broodnodige voedingsstoffen voorzien met een nachtcreme (Nivea Visage, Dr. van de Hoog, Plenitude). En zoekt u de zon op - hoog in de bergen of in een tropisch oord - gun uw huid dan de tijd om te acclimatiseren en breng over uw dagcreme een zonneproduct aan met een hoge bescher- mingsfactor. Kies er voor de wintersport een op oliebasis om bevriezing van de huid te voorkomen.

Allerhande | 1999 | | pagina 84