Pv Albert Heijn-directeur Ronald van Solt: 'Wij willen keuze bieden' AllerHande 51 herfst na in de cel. Hij zorgt voor een vochtig, koud en winderig klimaat zodat de schimmel denkt te gaan sterven. Die vormt dan snel paddestoelen om sporen af te kunnen stoten. Deze sporen zijn namelijk in staat om de winter te overleven. Ton van den Heuvel: 'De grootste bedrei- gingen van de champignon zijn andere schimmelsoorten en vliegen. De vliegen bestrijden we met behulp van aaltjes. Deze natuurlijke vijanden eten de vliegen- larfjes op. Tegen andere schimmels kan ik echter weinig doen, omdat ik geen gebruik maak van chemische bestrijdings- middelen zoals reguliere champignon- telers. ten van de grootste bedreigingen van de teelt zijn zogenoemde mollen. Dat zijn champignons die zijn besmet met een andere schimmel, waardoor ze helemaal worden misvormd en uitgroeien tot een soort knollen. We proberen dit te voorko- 'Een groeiende groep klanten kiest voor levensmiddelen die zijn gemaakt met veel zorg voor het milieu, zoals biologisch geteeide champignons. Albert Heijn wil klanten deze keuze bieden. Daarom streven we ernaar het assortiment AH Biologisch steeds verder uit te breiden,' aldus Ronald van Solt, directeur van Albert Heijn. Hoe hij aankijkt tegen biologische levensmiddelen, leest u in de bijlage AH Informatief. men door tijdens de gehele teelt allemaal heel hygienisch te werken en de cellen zoveel mogelijk gesloten te houden. Als de champignons echter aangetast zijn door deze schimmel, moeten we de teelt in de hele eel zo snel mogelijk verwijde- ren. Hoe ouder de teelt is, hoe groter de kans is op aantasting door vijandige schimmels. De consequentie is dat ik min der champignons kan oogsten dan een reguliere teler.' Langer houdbaar Ton van den Heuvel teelt zijn paddestoe len bij een wat lagere temperatuur dan collega-telers. 'Ik laat ze groeien bij een temperatuur die je gemiddeld aantreft in de herfst. Want hoe warmer je teelt, hoe harder de concurrentschimmels groeien. De ervaring heeft me geleerd dat dit een goede manier is om die schimmels zo veel mogelijk te weren.' Door het telen bij een lagere temperatuur groeien ook de cham pignons zelf iets minder snel. 'Daardoor zijn ze wat steviger dan regulier geteeide champignons. Ze worden immers iets minder geforceerd om te groeien. Belang- rijk voordeel van de langzamere groei is dat de champignons ook wat langer houd baar zijn.'

Allerhande | 1999 | | pagina 51