koekenbakkers AVan het kneden krijg je lekker vieze handen! Jeroen eet het deeg. AlltrHande 45 dienten moet er goed worden gekneed. Om de beurt mogen de kinderen het deeg kneden. Ze krijgen vieze handjes, want het deeg plakt. 'Maar het ruikt wel lekker,' volgens Vera. Mats wil na het kneden een 'grote reuzenbal' en Jonas roept: 'Ik ga wel duizend koekjes bakken en ik eet ze allemaal op!' Daarna krijgt iedereen een balletje deeg. Goed kneden, uitrollen en aan de slag! Zilverpillen Met deegvormpjes worden de mooiste koekjes gemaakt. Iris maakt een sneeuwpop, Robbert een stoere beer, Daniel een voetbalkoek, Lisette veel eend- jes en Jonas vooral een hele grote koek. De juf vindt dat de koekjes heel mooi worden en volgens Jeroen worden ze 00k heel lekker. Als er zoveel koekjes zijn dat de bakplaten vol liggen, moeten de koek jes natuurlijk worden versierd. Op tafel staan bakjes met chocoladevlokken, manna (zoete rijst) en gekleurde zilverpil len. De pillen glimmen mooi en zijn dan 00k veruit favoriet. Volgens Vera zijn ze alleen wel moeilijk vast te houden: 'Ze vallen steeds! Maar zijn wel heel lekker.' Ook bij Mats rollen de pillen er steeds af, maar daar heeft hij wat op gevonden: hij eet ze op! Heel geconcentreerd en precies worden alle koekjes versierd. Volgens Dylan is z'n huis nog niet af als de koekjes in de oven moeten - 'deze heeft nog geen raam' - en ook de eendjes van Lisette zijn nog niet klaar: 'Die hebt nog geen oog'. Snel wordt de laatste hand eraan gelegd en dan kunnen ze de oven in. Mats en Vera wegen de ingredienten zorgvuldig af.

Allerhande | 1999 | | pagina 45