Het Albert Heijn-wijninformatiesysteem AllerHande 75 In plaats van verse kruiden I) kunt verse kruiden In de receptuur vervangen door gedroogde of diep vrieskruiden. Neem voor 1 takje verse kruiden 1 theelepel gedroogde, 1 4 theelepel poeder of 1 eetlepel diepvrieskruidcn. Eet- of theelepel Als er in de receptuur 1 eet- of theelepel staat aangegeven, dan wordt een afge streken lepel bedoeld. Een theelepel bevat 3 milli liter, 1 eetlepel bevat 5 theelepels (15 ml) en 1 deciliter ca. 7 eetlepels (100 ml). Verkrijgbaarheid van producten en ingredignten Niet alle producten en ingredifinten die worden genoemd in AllerHande, zijn verkrijgbaar in alle Albert Heijn-winkels. Om duidelijk te maken waar ze verkrijgbaar zijn, staat er soms een omcirkeld cijfertje bij. Zo'n product is dan in elk geval ver krijgbaar in Albert Heijn winkels met dat cijfer op de deur. Is het product dat u zoekt niet aanwezig, dan kunt u zich wenden tot de supermarktmanager. Het wordt dan voor u besteld. Natuurlijk kunt u met vragen 00k terecht bij de gratis Albert Heijn Servicelijn (0800 0305). Merknamen achter ingredignten Soms ziet u ach ter een product In de ingredlgntenlijst van een recept een merknaam staan, bijvoorbeeld: 1 pot vleesfond (380 ml, AH). Van het genoemde product is bij Albert Heijn dan alleen dat merk verkrijg baar. Receptprijs is richtprijs De bij de recepten ver meldc prijs per persoon (of per portie) is een richtprijs. Door geringere of grotere aanvoer van ingredifnten kan de werkelijke prijs wat hoger of lager uitvallen. Met redamecheque toch profiteren van aanbiedingen In AllerHande staan soms 00k aan biedingen vermeld. Soms is de voorraad van een aanbieding al op, terwijl er nog klanten van willen profiteren. In dat geval kunt u bij de kassa een redamecheque krijgen, waarmee u - als de voor raad weer is aangevuld dat artikel alsnog tegen de aanbiedingsprijs kunt kopen. Dit geidt niet voor de 'zolang de voorraad strekt' aanbiedingen. Hoeveel Bonus punten hebt u al? Het aantal Bonus punten dat u hebt gespaard, ziet u als u uw Bonus kaart langs de prljsscanner In de wlnkcl haalt. Hebt u bij de aanvraag 00k uw adres en postcode ingevuld, dan kunt u het saldo 00k op vragen bij de sprekende computer van Albert Heijn: tel. (075) 659 59 59. Wat te doen bij verlles, diefstal of beschadiging van uw Bonus kaart? Bij verlies of diefstal kunt u de Bonus kaart laten blokkeren via de sprekende computer, tel. (075) 659 59 59. Uw gespaarde pun ten zijn dan vellig gesteld. Bij de infocounter In uw Albert Heijn winkel ontvangt u een nieuwe Bonus kaart met twee sleutelhangers. Door er een wijzi gingsformulier (geen inschrijfformulier) in te vul- len, kunt u uw gegevens en uw Bonus punten laten overzetten op uw nieuwe kaartnummer. Is uw Bonus kaart of uw Bonus sleutelhanger beschadigd en zijn de overgebleven kaarten niet toe reikend? Vraag 00k dan een nieuwe set aan bij de infocounter. Wilt u de onbeschadigde oude kaarten blijven gebruiken, vul dan tevens een wijzigingsfor mulier in en geef aan dat u beide kaartnummers wilt blijven gebruiken. Zo zorgt u ervoor dat u met alle kaarten kunt voortbouwen op uw oude Bonus pun ten saldo. De oude en nieuwe Bonus kaart moeten overigens wel op hetzelfde adres staan. Hoe witte kool zuurkool wordt Hoe wordt zuurkool gemaakt? Mevr. P. te B. Zuurkool is niets anders dan ver- zuurde witte kool. De witte kolen worden eerst schoongemaakt en fijngesneden en in grote betonnen putten gestort. De kool wordt be- strooid met ca. 11/2% zout en goed afgedekt met folie. Op het folie komt een flinke laag water, zodat de witte kool onder druk komt te staan. Eerst onttrekt het zout vocht aan de witte kool Vervolgens breken melkzuurbacterien de koolhydraten in de kool af en zetten deze om in melkzuur. Dit melkzuur geeft de zuur kool zijn friszure smaak en lange houdbaarheid. Het hele proces duurt drie tot acht weken, afhankelijk van de temperatuur en de structuur van de witte kool. Albert Heijn ver- koopt rauwe en gekookte zuurkool in verschillende varieteiten, voor- verpakt in zakjes van 250 en 500 gram. ~-C Alle bij Albert Heijn verkrijgbare wijnen hebben een kleurcode. Elke kleur vertegenwoordigt een groep van een bepaald type wijn: wuNCATEGORiE: i lichte, frisse, fruitige witte wijnen wijncategorie: 2 j ronde, fruitige, soms wat kruidige witte wijnen wdncategorie: 3 voile, rijke, witte wijnen wdncategorie: 4 friszoete tot halfzoete witte wijnen wuncategorie: s halfzoete tot rijke, zoete witte wijnen wdncategorie.- 6 rosewijnen KUUlUUiUiad lichte, soepele, fruitige rode wijnen KJUUIUIUIU voile, ronde, vaak wat kruidige rode wijnen stevige, rijke, krachtige rode wijnen rijke, zoete rode wijnen en port WIJNCATEGORIE: 9 WIJNCATEGORIE: 10 C EN ANTWOORD Zachte kazen en rauwe melk Omdat ik zwanger ben eet ik liever geen kaassoorten meer die van rauwe melk zijn gemaakt. Welke zachte kazen kan ik daarom beter vermijden? Mevr. K. te A. In verband met een eventuele besmetting van de Listeria-bacterie wordt het zwangere vrouwen afgeraden om zachte kazen te eten waarin rauwe melk is verwerkt. De zachte kazen die Albert Heijn verkoopt, worden echter niet gemaakt van rauwe melk. De melk wordt eerst gepasteuriseerd, gesteriliseerd of gethermiseerd (de melk heeft dan een tempera- tuurbehandeling ondergaan). Met deze behandelingen is gevaar voor een eventuele Listeria- besmetting uitgesloten. Alleen de halfharde kaassoort roquefort is gemaakt van rauwe melk, maar in deze kaas is de Listeria-bacterie nooit gevonden. U kunt dus gewoon genieten van alle zachte kazen die Albert Heijn verkoopt. Sinaasappels uit Spanje Hoe komen sinaasappels aan hun mooie oranje kleur? Mevr. V. te W. Sinaasappels danken hun fraaie kleur aan het temperatuurver- schil tussen dag (warm) en nacht (koel). Hierdoor openen de celle- tjes van de schil zich en komt caroteen tevoorschijn. Caroteen veroorzaakt de oranje kleur.

Allerhande | 1999 | | pagina 73