Tijdbesparende mm m. Welke folie Trendy tulpen en bossen bollen m werkt't best? Bijvoederen voor het goede doel schoonmaakmiddelen Huishoud- en aluminiumfolie zijn reukloos, smaakloos en waterdicht. Huishoudfolie sluit echter beter af en is daarom hygienischer. Alumi niumfolie is daarentegen hittebestendig en kan - met de doffe kant naar buiten - in de oven worden gebruikt. Alufolie is minder geschikt om roestvrij stalen pannen en schalen met zure producten (met bijvoorbeeld haring, citroen en salades) af te dekken, omdat de folie aangetast kan worden. Hebt u ook altijd problemen met het vinden van het begin van de rol? Albert Heijn heeft daar iets op gevonden. Bij de rollen van het eigen merk markeren plakkertjes het begin van de rol. Door de zijkanten in te drukken, kan de folie niet meer schuiven. In de winter kunnen vogels moeilijk aan voedsel komen, terwijl ze juist extra moeten eten om hun lichaamstemperatuur op peil te houden. U doet de vogels een groot plezier door voer neer te leggen in de tuin of op het balkon. Net als vorig jaar legt Albert Heijn op elk verkocht pakje wintervoer voor vogels 20 cent bij voor het goede doel. In 1998 kon zo een cheque van 50.000 worden overhandigd aan de Vogelbescherming. De actie geldt voor het hele wintervoer- assortiment van Fit Ami dat is voorzien van het logo van Vogelbescherming Nederland. Het gaat om onder andere mezenbollen, strooivoer, pindanetjes en -slingers en een variatiepakket met van alles wat, vanaf 2,95. AllerHande 71 Er is een groeiende vraag naar schoonmaakproducten die goed en snel schoonmaken. Spontex heeft nieuwe huis- houdhulpjes ontwikkeld die daarop inspelen. De viscose Handy Spons van plantaardige vezels en katoen is een milieuvriendelijk alternatief voor de natuurspons. De spons heeft een groot absorptievermogen, is duurzaam en bestand tegen verdund chloor en bleekwater. De viscose schuursponsjes hebben een handige S-vorm en schuren niet alleen, maar absorberen tegelijkertijd veel vocht. Nieuwste tijdwinner is Spontex Sprint, een stof- bindend wegwerpdoekje. Het maakt snel korte metten met stofmijt. Nieuw ontwerp markeert het begin van de rol Praktische informatie voor het leven van ALLEDAC iiiM<iiil<I^««W«Tr Er zijn al volop tulpen in Sir Albert's Garden. Pak eens groots uit en zet ze in een zinken bak of plaats een hele rij flessen met een tulp in de venster- bank. Tulpen kunt u beter niet met narcissen samen in een vaas zetten: narcissen scheiden een stofje af waar tulpen niet tegen kunnen. Niet alleen tulpen doen het goed in groepsverband. Blauwe druifjes, krokussen, narcissen en hyacinten zijn klassieke bolbloemen, die per soort of gemengd in manden, bakken of schalen een prachtige voorjaarsbode vormen. Fraaie aanvulling hierop is de primula acaulis, in geel, wit en blauw. Goed dicht tegen elkaar zetten voor een mooi, rijk effect. Dek uitsteken- de bollen eventueel af met wat mos of schelpen.

Allerhande | 1999 | | pagina 71