Maakt laat eten^il/? Liposomen: slimme transportbol letjes Een wijdverbreid misverstand Eenfles voor het hele gezin Ruimtewinners in de badkamer U I IV Langgekleurde lippen Lippenstift blijft longer mooi als u de lippen voor het ophrengen van de lip stick bepoedert. Trek hierna met een lippotlood de contouren van de lippen na en vol ze in met een kleurige lipstick. AllerHande 169 Vlak voor het slapengaan genut- tigde maaltijden zou het lichaam niet meer verbranden, zodat de voeding wordt opgeslagen als extra vet. Niets is echter minder waar. Zuideuropeanen eten laat en zijn echt niet dikker dan de gemiddelde Nederlander. Niet het tijdstip waarop gegeten wordt bepaalt een eventuele gewichts- toename, maar het totale dagver- bruik. Het is belangrijk om de drie hoofdmaaltijden goed over de dag te verdelen. Zo krijgt het lichaam telkens voldoende tijd om de voeding te verbranden. Kleine kinderen eten kleinere maaltijden en hebben dus vaker behoefte aan eten. Omdat het avondmaal doorgaans meer voedingsvet bevat dan bijvoorbeeld de lunch, heeft het lichaam drie tot vier uur nodig om het te verteren. Wie laat eet en daarna direct gaat slapcn, kan daarom last hebben van de voile maag. Liposomen zijn minuscuul kleine transport- bolletjes. Dankzij hun kleine en regelmatige vorm kunnen ze werkstoffen dieper in de huid brengen. Veel vocht-regulerende producten zijn uitgerust met liposomen in combinatie met geavanceerde ingredienten, om de huid soepel, zacht en stralend te houden. Er komen steeds meer specifieke, op haarsoort en huidtype afgestemde verzorgingsproducten. Toch zijn er veel producten die zo mild zijn dat ze door iedereen - man, vrouw, jong en oud - gebruikt kunnen worden. Denk aan zachte, verzorgende sham poo's voor dagelijks gebruik (bijvoor beeld AH Glans Shampoo, Sanex Normaal Haar, Andrelon Normaal Haar en Elseve Vitamine, vanaf en en ongeparfumeerde of discreet geurende deo's (AH Mild, Sanex, Rexona en Nivea, vanaf en en Deoleen Zulke pro ducten sparen dus ruimte in de bad kamer! Houd ook rekening met de applicatievorm. Pompjes (cremes en lotions) en sprays (haarverzorgings- producten en deo's) zijn niet alleen gemakkelijk, maar ook hygienisch bij gebruik door meerdere gezinsleden.

Allerhande | 1999 | | pagina 69