r 1999: 171/2 liter per jaar PINARD ROUGE 1 Vrienden van de Coede Wijn dels tot de 'volwassen' wijn- drinkende naties mag worden gerekend, is daarnaast toe te schrijven aan tal van invloe- den. De toegenomen welvaart en de buitenlandse vakanties, waarbij mensen meer met wijn in aanraking kwamen, speel- den een rol. Maar 00k een be- wuster leefgedrag was een reden: daardoor liet men steeds vaker het gedistilleerd voor wat het was om in plaats daarvan een glaasje wijn te nemen. Niet alleen meer Frans Naast de toegenomen wijncon- sumptie zijn er nog enige, vrij opmerkelijke ontwikkelingen te noemen. Aanvankelijk was het al Frans wat de klok sloeg. Wijn moest Frans zijn, anders was't niet goed, vond men. Later ontdekten wijnliefheb- bers dat er 00k uitstekende wijnen uit andere landen komen. Nu kopen we net zo gemakkelijk een ties uit Spanje, Bulgarije, Australie of Chili. In de wijnschappen van Albert Heijn liggen dan 00k tientallen verschillende wij nen, afkomstig uit tal van ver schillende landen. Verder heeft de Nederlandse voorkeur zich ontwikkeld van vrij zoete naar meer droge wijnen, die in het algemeen beter bij de maaltijd smaken. Bovendien is de smaak in de loop der jaren ver- beterd: naast een rijk aanbod van wijnen uit de lagere prijs- klasse vindt u er eveneens een mooi assortiment hoger geklas- seerde wijnen voor bijzondere momenten. f hebbers 1 wording Voor informatie kunt u contact opnemen met: Genootschap voor de Vrienden van de Goede Wijn Postbus 3022, 1500 HA Zaandam tel. (075) 659 23 90 of 659 23 91 of 659 23 92 fax. (075) 659 86 02 echter dat nu niet alleen meer 'de elite' er lid van is. Het effect van de activitei- ten van het genoot schap was dat de wijnomzet aanzienlijk groeide en dat Albert Heijn onder de gewende wijndrinkers zijn naam vestigde als goede wijnkoper. Democratisch glaasje Ondertussen deed Albert Heijn er alles aan om wijn 00k meer bereikbaar te maken voor de ove- rige consumenten, onder meer met voor- delige aanbiedingen. Wijn had het imago duur te zijn. Het ant- woord van Albert Heijn hierop waren de voordelige pakken 'Pinard'. Voor menige Neder- lander waren ze de eerste ken- nismaking met wijn. De aan- pak van Albert Heijn leidde er inderdaad toe dat wijn voor een breed publiek toegankelijk werd. Dat Neder- land inmid- Eind jaren zestig verschenen de pakken Pinard (een rode, niet zoete, dus droge wijn) in de winkel. In 1983 werd het pak vervangen door een fles AllerHande 43

Allerhande | 1999 | | pagina 43