noten 0 Verse sauzen, soepe|| en dressings Nieuwe 12 AllerHand? Nootliefhebbers kunnen een toontje hoger inzet- ten, want Albert Heijn introduceert maar liefst elf nieuwe soorten noten(mixen) van het eigen merk. Er zitten zoete noten bij, met een omhulsel van chocolade (onder meer hazelnoten en cashewnoten), met een cacaolaagje (truffel- pecans) of met een suikerlaagje (suiker- amandelen). Er zijn ook gezouten pecans en marcona-amandelen (Spaanse amandelen met een heel eigen vorm en smaak). Verder zijn er onder meer sesamnoten (pinda's in een rijst- coating, bestrooid met sesamzaad) en Japanse (rijst)mix, samengesteld uit allerlei soorten rijst- crackers en pindabollen. Ideaal voor een lekkere, verantwoorde snack! Prijzen vanaf 3,99. Vanaf Groen of zwart lijven smaken heerlijk bij de borrel en in allerlei gerechten. Van het eigen merk zijn er nu groene olij- ven met en zonder pit, zwarte olijven met pit en groene olijven met piment in glazen potjes. De groene olijven komen uit Spanje, de zwarte uit Marokko. Groene olijven zijn bij het plukken nog niet rijp en smaken dan nog wat bitter. Na de oogst wor- den ze gezouten en rijpen ze, waardoor ze een pittige, frisse smaak krijgen. Als de pit wordt verwijderd, wordt een deel opgevuld met piment, een pittige pasta gemaakt van paprika. Zwarte olijven zijn bij de oogst rijp en hebben dan een blauwe zweem. De structuur is wat vleziger dan die van groene olijven en de smaak iets zachter. Potje A 2,49. Vers bereide sauzen, soepen en dres sings smaken verreweg het beste, maar vragen wel wat bereidingstijd. Van AH Huistraiteur is er inmiddels een uitge breid aanbod sauzen voor vlees en pasta, zoals Stroganoffsaus met wodka en groene-pepersaus, vanaf en romige pestosaus Bijzondere soe pen zijn Italiaanse tomaten-groentesoep en romige mosterdsoep Bij de dressings zit onder andere een honing mosterddressing

Allerhande | 1999 | | pagina 12