Bent u a I klaar voor de kerst? f 1; De soeplepel. Als u uw diner begint met soep, dan legt u de soeplepel hele- maal rechts. (2a) De dessertvork. Voor het voorgerecht wordt dessertbestek gebruikt. Als de soeplepel is weggehaald, ligt het dessertbestek aan de buitenkant, helemaal links. (2b) Het dessertmes. Het bestek voor het voorgerecht bestaat uit een mes en een vork. Het mes ligt altijd aan de rechterkant van het dinerbord, met de snijkant naar het bord toe. (3a) De dinervork. Na het heerlijke voorgerecht staat er een hoofdgerecht op het menu. En hiervoor ligt het dinercouvert naast het bord. Links ligt de vork. 3b Het dinermes. Net als het dessertcouvert, bestaat ook het dinercouvert uit een vork, een mes en een lepel. 4 De dessertlepel. Voor het nagerecht ligt boven het bord een dessertlepel klaar. De lepel ligt met het ronde gedeelte naar links. 5) De dessertvork. Ook de dessertvork ligt boven het dinerbord. Hij wijst met de tanden naar rechts. Haalt u deze kerst ook uw mooiste bestek weer uit de kast? Want bij een uitgebreid kerstdiner hoort ook mooi bestek. En bij ons kunt u uw gespaarde Bonus punten en/of Air Miles* inleveren voor korting op bijvoorbeeld het verzilverde bestek Versailles. Maar ook Orleans of het roestvrijstalen Nice of Cannes zal zeker niet misstaan op uw tafel. Trouwens, met uw Bonus punten krijgt u niet alleen korting op ons bestek, maar ook op andere producten. En als u nu even niet meer weet welk bestek u moet pakken: altijd van buiten naar binnen. 'U kunt uw Air Miles verzilveren t/m 31 december a.s

Allerhande | 1998 | | pagina 69