Zo vinden de kleintjes het kerstdiner ook leuk Een uitgebreid kerstdiner duurt voor jonge kinderen vaak veel te lang. iWaar geeft u ge hun eigen tafeltje en hun eigen menudan hebt u geen kind aan gel Kinder-Kerst- Keuzemenu Groots diner voor kleine gasten H et moet aan zo'n kindertafel natuurlijk allemaal net echt zijn. Dek de tafel daarom feestelijk. De kinderen vinden het vast leuk om te helpen met het vouwen van servetten, het maken van versieringen en naamkaartjes en het schrijven van de menukaart. Zet liever geen kaarsen op tafel. Een versie- ring met een snoer kleine kerstlampjes of waxinelichtjes in glazen potjes zijn veili- gere alternatieven. Maak van het eten zelf niet al te veel werk. U hebt tenslotte uw handen al vol aan het diner voor de vol- wassenen en zeker kleine kinderen doet u meer plezier met iets simpels. Voor hen is het belangrijker dat het er 'echt' uitziet. Zo snijdt het mes aan twee kanten. Ze wil- len natuurlijk wel verschillende gangen, dus houd de porties klein. Het is leuk als u het kinderdiner syn- chroon kunt laten lopen met uw eigen diner. Kinderen zijn echter veel sneller uitgegeten en gezellig tafelen duurt bij hen gewoon veel korter. U kunt ervoor kiezen om ze tussen elke gang iets te doen te geven. Zorg dan steeds voor een kleine verrassing. Bijvoorbeeld een leuk spelletje, een kleurplaat met potloden of een echte Christmas-cracker (een 'toffee' met een presentje erin). U kunt de gangen ook wat sneller na elkaar geven, dan kunnen de kleintjes na afloop van hun diner naar een videoband kijken of samen een spelle tje doen terwijl u zelf rustig natafelt. Alcoholvrij toosten Ook het drinken moet natuurlijk net echt zijn. Geef de kinderen dus ook echte wijn- glazen. Voor kleine kinderen voldoen sherry- of portglazen ook. Bij de eerste twee gangen serveert u bijvoorbeeld 'witte wijn'. U kunt hiervoor wit druivensap of appelsap nemen, die u schenkt uit een karaf of - helemaal echt! - uit een omge- spoelde wijnfles. Bij het hoofdgerecht schenkt u 'rode wijn' van rood druiven sap, cassis of zwarte-bessenlimonade. Begint u de avond zelf met een glas cham pagne, geef de kinderen dan hun eigen kinderchampagne in hoge flutes. Appelsap of wit druivensap met koolzuurhoudend mineraalwater doet het heel goed. Voorgerechten Baguette Bijzonder Kalkoencarpaccio Tussengerechten Warmgerookte zalm wet kruidenroom Romige tomatensoep met balletjes Hoofdgerechten Romige kipfilet met pasta Hartige pancakes uit de oven Nagerechten Kerstkrans met chocolademousse Fruit trifle AllerHand? 59

Allerhande | 1998 | | pagina 59