Avocado. Vrucht van de goden. (ADVERTENTIE) Hoe is avocado 't lekkerst? Italiaanse crostini met avocado Californian avocado salad De true met de banaan. Schoonmaken zo gedaan. Italiaanse ciabatta met avocado Zo noemden de oude Azteken de avocado en zij vereerden de vitaliteit- verhogende kracht van de vrucht. En daar hadden ze best'een goede kijk op, want de avocado bevat geen cholesterol, is rijk aan vitaminen en zit boordevol mineralen en voedingsvezels. Bij dit alles is de zachte avocado vooral een smaakverfijner bij uitstek. Dat hangt helemaal van uw eigen smaak af. Klassiek zijn de voorgerechten 'avocado met vinaigrette' en 'avocado met garnalen.' Maar de avocado laat zich ook internationaal ver- rassend toepassen. We geven daar drie voorbeelden van. Avocado is, als ze goed rijp is, een heerlijk romige vrucht, die vele gerechten een fluweelzachte smaak meegeeft. Of een avocado rijp is voelt u door er zachtjes in te knijpen. Ze moet dan aanvoelen als een rijpe perzik. 1 stokbroodje, 1 eetlepel vloeibare boter, 1 teenlje knoflook uitgepersl250 g droge spinazieblaadjes zonder steehjes, avocado in dunnc plakjcszout, vcrsgemalen peper, peiersdie, 1 gedroogde tomaat in reepjes. Snijd het stokbrood in sneetjes en rooster ze aan beide kanten in de oven of in een broodrooster. Verwarm de boter in een koekenpan en roer de knoflook erdoor. Voeg de spinazie toe en roerbak zeer kort. Verdeel de spinazie over de crostini. Leg er een plakje avocado op. Bestrooi licht met zout en peper. Gameer met peterselie en een reepje gedroogde tomaat. Serveer direct. Salade: 1 zakje gemengde jonge bladsla (150 g), 1 zakje krokanl gebakken spekjes (30 g), 1 sjalotje in ringetjes 1 tomaat in parijes, 15 halve walnoten3 30 g blauwe kaas (verkmimeld), 1 avocado in blokjes, 10 sprietjes bieslook (fijngeknipt). Citroen-walnootdressing: 2 lh eetlepel citroensap3 eetlepels olijfoliey 3 eetlepels notenolie, zout, versgemalen peper. Doe de ingredienten voor de salade in een slakom. Maak de dressing en schenk deze over de salade. Schep door elkaar. RECEPT VOOR 4 PERSONEN Zijn de avocado's die u heeft gekocht nog hard, doe ze dan samen met een banaan of een appel in een plastic zakje. Maak het zakje dicht en 1Snijd de avocado in de lengte en rondom door tot aan de pit. 2. Maak de helften voorzichtig los en haal ze met een kleine draaibeweging van elkaar. 3. Verwijder de pit met behulp van een mes. 4. Leg de halve avocado's onderste- boven en kerf de schil licht in. De schil laat zich gemakkelijk lostrekken. Wilt u de schoongemaakte avocado nog even laten staan, besprenkel deze dan met citroensap en dek af met plastic folie. 4 ciabattabroodjespesto (nil polje), 1 tomaat in plakjes1 bolletje mozzarella in plakjes1 avocado in schijfjes, versgemalen peper. Snijd de broodjes open en bestrijk de binnen- kant met pesto. Beleg de onderste helft met een plak tomaat, plakje mozzarella en 2 plakjes avo cado. Bestrooi met een beetje peper. Klap de ciabatta dicht. Meer informatie: Carmel Promotiekantoor. Telefoon 010 - 298 40 01, fax 010 - 298 40 38. leg het weg op kamertemperatuur. De avocado's worden dan binnen enkele dagen zacht. Rijpe avocado's bewaart u het best in de groentela van uw koelkast.

Allerhande | 1998 | | pagina 119