40 AllerHande Toine Hermsen van het gelijknamige restaurant** in Maastricht: 'In de keuken van mijn restaurant sta ik onder hoogspanning, dan moet alles wat eruit gaat eenvoudig deugen. Thuis moet dat natuurlijk ook, maar daar experimenteer ik toch een stuk gemakkelijker, met meer inspiratie ook. Op de zaak werk ik veelbelovende dingen dan uit.' Restaurant Toine Hermsen is twee dagen per week gesloten. 'Maar ik heb eigenlijk maar een dag echt vrij. De andere dag gaat toch op aan de zaak. Die ene echte vrije dag is er wat mij betreft absoluut om met vrien- den te genieten van lekker eten en drinken. Bij ons thuis of bij een van hen, dat maakt me niet uit. Ik maak bij voorkeur een- voudige, wat boerse, traditio- nele gerechten. Als iets veelbelovend lijkt, borduur ik er in de restaurantkeuken op ver- der, daar heb ik de beschikking over veel meer ingredienten. Zoals tien verse kruiden, om maar eens wat te noemen.' Het gerecht met supremes heeft Hermsen speciaal voor Aller- Hande ontwikkeld. 'Maar ik vind het zo lekker, je moet niet raar opkijken als het straks op de restaurantkaart staat.' Van belang vindt de chefkok dat, als je thuis gasten ontvangt, je iets kookt waar je achter staat. En dat betekent in zijn geval dat de ingredienten van onberispelijke kwaliteit zijn. 'Maar minstens zo belangrijk vind ik dat je goed voorbereidt, zodat je veel tijd met je gasten kunt doorbren- gen. Dit gerecht kun je opma- ken op borden, maar ook serveren op een mooie schaal. Net waar je de ruimte voor hebt. Wat ik erbij zou schen- ken? Dat zou een mooie witte bourgogne worden, een Meur- sault bijvoorbeeld. En waar ik het mee zou eten? Heel simpel met een gekookt aardappeltje, of misschien wel met een mooie risotto, lekker met de room- saus.' Restaurant Toine Hermsen (twee Michelin-sterren) Sint Bernardusstraat 2-4, Maastricht Tel. (043) 325 84 00 heerst rust 'Thuis

Allerhande | 1998 | | pagina 40