Roger Souvereyns van Scholteshof** in Hasselt-Stevoort: De eerlijkheid gebiedt Roger Souver eyns te zeggen dat hij thuis niet vaak in de keu- ken te vinden is. 'Ik kook zes dagen op zeven, twaalf tot veertien uur per dag, dat vind ik wel mooi. Liever bezoek ik een museum of een kunstmanifestatie op mijn vrije dag.' 58 AllerHande 'Ik eet qraaq stoverijen, Op woensdag, als Scholtes hof dicht is, trekt Roger Sou vereyns er dus meestal op uit 'om de geest te verrijken, om met wat heel anders bezig te zijn, om tot rust te komen.' Op zulke dagen eet hij eenvoudige maaltijden, niets gastronomisch. 'Graag eet ik stoverijen, waar de ingredienten samen garen en elkaars smaken overne- men en versterken. Zoals deze konijn met salie. Heb ik vrij, dan kan ik ook gerust wat koude hors d'oeuvres eten, of lekkere kaas.' Als Souvereyns kookt, hangt het van een paar dingen af wat hij kookt. 'Van het type gast bijvoorbeeld, en ook van de temperatuur buiten. Is het warm, dan wil men wat verkoelends in de mond en andersom. Deze konijn- schotel is toch een echt herfstgerecht. Je moet eigen- lijk de stoofpot midden op tafel zetten, zodat iedereen naar believen kan nemen. Het gerecht ruikt ontzettend fijn, je gasten kunnen flink voorge- nieten. Brood ga je d'r alles- zins bij serveren, en misschien wat rijst. Mooimaken hoeft niet, het gerecht is mooi van zichzelf, vooropgesteld dat u net als ik een lekkere geur ook een vorm van schoonheid vindt. Als u het toch wilt 'aankleden', strooi er dan wat gefruite salie over, of poste- lein. Voor erbij te drinken zou ik het bier adviseren waarin het konijn wordt gestoofd. Maar een klassieke Cotes du Rhone kan ook, of een wijn uit de Franse Sud-Ouest, een Collioure bijvoorbeeld, aan- genaam krachtig.' Restaurant Scholteshof (twee Michelin-sterren) Kermtstraat 130, Hasselt-Stevoort Tel. (00 32) 11 25 02 02

Allerhande | 1998 | | pagina 38