maar Geert van Hecke van De Karmeliet*** in Brugge: Als Geert van Hecke thuis voor gasten kookt - en dat doet hij bij voorkeur elke zondagavond - kookt hij eenvoudig, maar wel met sublieme ingredienten. 'Deze schotel van aardappels met mosseltjes en garnalen is heel puur, een 'plat du terroir' zoals de Fransen dat noemen.' 56 AllerHande 'Graaq gemakkeliik, staan, het zal aan smaak win- nen. De garnaaltjes mogen er koud bij.' 'Deze schotel laat zich als voorgerecht eten, maar ook als hoofdgerecht. Het is eten dat 'aan de ribben hangt', stevige kost. Zou ik er een wijn bij moeten suggereren, ik zou zeggen een riesling uit de Elzas als u het als voorgerecht eet en een wat dikkere witte, een chablis of een condrieu in geval dat u het als hoofdscho- tel neerzet. Weet u, het mooie van dit gerecht is dat het zo lekker is, maar de ingredienten doen het werk voor u. U kunt zelf gewoon bij uw vrienden blijven zitten, en daar gaat het toch om?' Restaurant de Karmeliet (drie Michelin-sterren) Langestraat 19, Brugge Tel. (00 32) 50 33 82 59 Van Hecke is patron-cuisinier van restaurant De Karmeliet in Brugge en kookte in die hoeda- nigheid drie Michelin-sterren bij elkaar. Hij wenst aan kwali- teit geen concessies te doen. 'Spullen zijn goed of niet, da's toch duidelijk? Als ik vrienden krijg op zondag, durf ik gerust een goede hesp (zoals de Bel- gen ham noemen, red.) met lekker brood op tafel te zetten. Heel gemakkelijk, maar groots van smaak. Krijg ik chique gas- ten, die ik echt moet verzor- gen, dan serveer ik ook wel kaviaar en champagne. Daar geldt hetzelfde voor.' De aardappelschotel van Geert van Hecke is origineel in zijn smaakbeleving. De herken- baarheid van de ingredienten blijft intact. 'Zeker als u dat gerecht niet te warm serveert,' zegt de kok. 'U kunt het bij- voorbeeld enkele uren van tevoren maken en het laten

Allerhande | 1998 | | pagina 36