van 's lands beste chef- Nu geeft zij u haar favoriete thuisrecept. koks, gaf al eens eerder haar keuken- geheimen prijs aan AllerHande. Dat was precies vijf jaar geleden, in de honderdste editie van het blad. Ma art je Boudeling, een 54 AllerHande "V'Lekker onqecompliceerd Al ruim dertig jaar zijn Maartje Boudeling en haar man Kees de drljvende krachlen achter het toprestaurant Inter Scaldes in Kruiningen, goed voor twee Michelin-sterren. Dat betekent, zoals Maartje het zelf zegt: 'Voortdurend streven naar per- fectie, een eigenschap die je moet hebben om de top te bereiken. In de keuken en in het restaurant.' Niet voor niets leggen gasten uit heel Nederland en 'gans' Belgie aan in Kruiningen (het restaurant heeft zelfs een landingsplaats voor helicopters). Bij Inter Scal des zijn ze verzekerd van de sap- pigste kreeft, het lekkerste Zeeuws lam, het mooiste wild en perfecte wijnen. Maar wat schotelt Boudeling haar gasten thuis voor? Het bloed kruipt waar het niet gaan kan; haar vrije dag is niet compleet als ze geen uitgebreid diner voor vrienden heeft gekookt. 'Onge- compliceerd bezig zijn in mijn mooie keuken, Kees die de tafel prachtig dekt, met elkaar genie- ten van een ontspannen avond, omgeven door lekkere gerechtjes en een goed glas wijn. Dat is voor mij optimaal genieten van een vrije dag. Dat er vis op het menu staat is toch niet gek, ik ben de doch- ter van een oester- en mossel- kweker, ik ben gek op vis.' De oestersoep die ze ons aan- reikt, is een van haar favoriete voorgerechten. Een tip van deze topkok: 'Verwarm de druiven op het laatste moment even mee, dan krijgen ze een prachtige gouden gloed. Als je de oestersoep serveert in mooie diepe witte borden (met een gouden randje) dan presenteer je een 'plaatje'. Wat erbij te drinken? Het hoeft natuurlijk niet, maar waarom zou je de champagne die over is, er niet bij schenken?' Manoir Inter Scaldes (twee Michelin-sterren) Zandweg 2, Kruiningen Tel.: (0113) 381 753 r I

Allerhande | 1998 | | pagina 34