gerechten nog lekkerder te maken Juist in een subtiel accent of minieme toevoeging schuilt de hand van de meester. AllerHande gocht het verschil en ontdekte vijftien simpele trues. AllerHande 129 Te veel van het goede Als de knoflooksmaak in soepen, sauzen of stoofschotels te pregnant aanwezig is, pas dan deze true toe. Bind een bosje peterselie met keuken- touw samen, en stoof het ca. 15 minuten met het gerecht mee. Neem de peterselie voor het opdienen uit het gerecht. Gemarineerde salades Pasta, plakjes aardappel en peulvruchten zijn een ideale basis voor lekkere maaltijd- salades. Ze worden heel verfijnd van smaak als de ingredienten gloeiend heet worden vermengd met de koude dressing. Voorzichtig door elkaar scheppen en laten afkoelen. Simpel en vol smaak De simpelste manier om tal van groenten smaak te geven: beetgaar koken zonder zout en afgieten. In een schaal doen en meteen bedruppelen met extra vierge olijfolie. Wat zout en peper erover strooien en opdie nen. De warme groenten en koude olijfolie versterken elkaars smaak. Frisse tomatensaus Zelfgemaakte tomatensaus van verse tomaten smaakt extra fris en vers als u wat rauwe tomaat achter- houdt. Voeg die pas kort voor het opdienen toe, en laat deze nog ca. 1 a 2 minuten meesudderen. Beruchte lucht Kool en spruitjes blijven (winter)- favorieten, maar niemand houdt van de kooklucht. Een paar stukjes ui meekoken vermin- dert de geur. Geurige specerijen Specerijen geven hun aroma's pas echt prijs als ze heel zachtjes worden gefruit in wat olie. Bak ze tot het lekker gaat ruiken, en verwerk ze dan verder. Paprikapoeder is een uitzondering: het kan bitter worden als het gebakken wordt. ZOUTVAATIE. LEf EL, THEEDOEK (HI; OLIjFOLIE-FLESJE (C); ZIE BLZ. 127 Smeltend zachte roereieren Roereieren worden lekker romig-zacht van smaak als u er extra boter of olie aan toe- voegt. Gebruik een pan met een dikke bodem en houd het vuur zo laag mogelijk. Verhit een deel van de boter of olie en laat de eieren onder af en toe roeren minstens 8 minuten stollen. Voeg de rest van de boter of olie geleidelijk toe.

Allerhande | 1998 | | pagina 29