tips om 1kJ 28 AllerHande Eerst ui, dan knoflook Ui en knoflook gaan vaak op hetzelfde moment samen in de pan. Maar het kan lekkerder. Ui fruiten duurt langer, dus doe eerst de ui in de pan. Bak de knoflook pas zachtjes mee als de uisnippers glazig zijn. Heel kort, want knoflook verbrandt snel. Basilicum marineren Blaadjes basilicum (bijvoorbeeld voor salades en koude gerechten) zijn extra geurig als u ze eerst 1 a 2 uur in olijfolie marineert. De olijfolie kunt u later weer gebruiken als onderdeel van een aromati- sche dressing. Slow food Hoe langzamer stoofschotels garen, des te malser de ingredienten. Het stoofvocht moet maar net in beweging zijn. Schakel de oven naar een lagere stand of zet een vlamverdeler onder de pan als het gerecht te hard pruttelt. Een stuk stoofvlees in de oven blijft mals als u het afdekt met een stuk bakpapier dat in het vocht hangt; dat bedruipt het vlees dan voortdurend. Leg daarna het deksel erop. Mediterrane aardappelpuree Als u 1 a 2 eetlepels pesto door (zelfge- maakte) aardappelpuree roert, creeert u in een ommezien een mediterrane aardappel puree die overal bij past. Rijst droog stomen Voor rulle, losse rijstkor- rels: leg na het koken en afgieten een schone, dub- belgevouwen theedoek over de pan en zet het deksel er stevig op. Laat de rijst zo ca. 15 minuten staan. km 4 y ITS1 iff ill Meester Citroen in vorm Bak zelfgemaakte citroencake en -gebak (en bijvoorbeeld ook yoghurttaarten en citroen- bavaroise) liever niet in een metalen vorm. Metaal kan in combinatie met citroen ver- kleuring en een eigenaardige bijsmaak opleveren. Vormen met een een anti-aanbaklaag hebben dit bezwaar niet. ?uur zout zoet Tomaten iets te zuur naar uw smaak? Bestrooi ze met wat zout, dat maakt ze zoeter. Oppepper met bouillonblokjes Soepen, sauzen, stoofgerech- ten, groenten.... met bouillon- tabletten krijgen ze een extra smaakaccent. Lang meesudde- ren komt de smaak niet ten goede. Voeg ze zo kort moge- lijk voor het opdienen toe en laat ze goed oplossen.

Allerhande | 1998 | | pagina 28