Dagverse vis van de lijn Net mpakken in dozen. Ook fijnere qraten worden zoveel moqelijk verwijderd. van vis. Maar Birgir Kristins- son, die zelf jarenlang met zijn vader op zee heeft gevist, zal ook altijd op de veiling blijven kopen: 'Hier speelt de boeien- de wet van vraag en aanbod en dat garandeert ons de beste kwaliteit kabeljauw.' Dagvers Aan het einde van de dag komt de vis de haven binnen. De mensen van Ny-Fiskur halen de lading op, en zetten die in de koeling. De volgende och- tend start de verwerking. Het proces garandeert de hoogste kwaliteitszorg. In razend tempo fileren getrainde han- den de kabeljauw tot filets voor Albert Heijn. De kabel jauw wordt verpakt in speciaal daarvoor ontworpen dozen die ervoor zorgen dat de filets droog liggen. Voordat het dek- sel erop gaat, wordt er een ijs- zak op de vis gelegd, want ook tijdens het transport mag de temperatuur niet boven de 2 *C uitkomen. In de koelwagen gaat de kabel jauw naar het vliegveld. Daar- vandaan wordt de vis naar Keulen of Luxemburg gevlo- gen. Binnen 24 uur na de vangst is de kabeljauw dus, geprepareerd en al, op weg naar het vasteland van Europa. De vracht wordt opgehaald door Pieters Visbedrijf N.V. uit Brugge, dat namens Albert Heijn vis importeert uit de hele wereld. Na een ingangs- controle volgt de verpakking per stuk, waarna de kabeljauw naar de distributiecentra van Albert Heijn gaat. Maximaal 18 uur later ligt de vis in de winkel. Dag 1 4.00 - 6.00 uur: Vissers varen uit 6.00 -18.00 uur: Visvangst 11.00 -14.00 uur: Veiling in 15 plaatsen in IJsland 14.00 - 24.00 uur: Lossen van vis in haven Dag 2 7.00 uur: Start verwerkingsproces bij Ny-Fiskur 13.00 uur: Vertrek naar vliegveld Keflavik 19.00 uur: Aankomst in Luxemburg of Keulen, transport naar Brugge Dag 3 8.00 uur: 13.00 uur: Verpakking door Pieters Visbedrijf N.V. Transport naar distributiecentrum Albert Heijn Kabeljauw ligt in de winkel Thuis genieten van heerlijke kabeljauw Van de oceaan naar uw bord in 4 dagen Het unieke van Ny-Fiskur is dat gewerkt wordt met dagverse vis. Deze is heel geschikt om voor te verpakken. Ter vergelij- king: in Nederland blijven schepen meerdere dagen tot lan- ger dan een week op zee voordat ze terugkeren naar de haven. Dag 4 9.00 uur: 18.00 uur: AllerHande 21

Allerhande | 1998 | | pagina 21