Albert Heijn en Shell vierkante meter Albert Heijn en Shell hebben elkaar gevonden in een bijzondere winkelformule. Op tal van plaatsen in het land zijn in tankstations zogenaamde 'gemakswinkels' ingericht. En er komen er nog heel wat bij. AllerHande 117 In zo'n veertig Shell-tank- stations, veispreid over heel het land, zijn op dit moment Albert Heijn-gemakswinkels te vinden. Deze winkels bieden een uitgekiend en voorgesor- teerd assortiment, met relatief veel verse gemaksartikelen waaronder panklare groenten, kant-en-klare maaltijden en vlees. Wat van start ging met een proef in een klein aantal Shell- tankstations, is nu hard bezig zichzelf te bewijzen. Momen- teel zijn veertig Albert Heijn/Shell-winkels geopend. De winkels zijn met name ge- vestigd in tankstations in woonbuurten, in plaats van langs snelwegen. Dat heeft te maken met het doel van de formule: buurtbewoners de mogelijkheid bieden om snel de verse bestanddelen voor hun diner, ontbijt of zelfs lunch te kunnen kopen, als aanvulling op de 'wekelijkse' boodschappen. Daarnaast zijn de winkels handig voor 'ver- geten' boodschappen, zoals koffie en toiletpapier. Voordelen De Albert Heijn/Shell-winkels hebben enkele duidelijke voor delen voor de moderne consu- ment. Op een klein oppervlak vindt u een voorgesorteerd assortiment van 1.000 tot 1.500 artikelen. Die artikelen zijn bewezen 'hardlopers'. Er staan bijvoorbeeld in de Albert Heijn/Shell-winkel geen 40 soorten koffie, maar alleen de meest gevraagde soorten. Ook hebben de Albert Heijn/ Shell-winkels aanzienlijk ruimere ope- ningstijden. De meeste zijn van 6.00 tot 23.00 uur geopend, een enkele zelfs 24 uur per etmaal. Natuurlijk is het ook een voordeel dat u tegelijk uw auto kunt voltanken, en dat alles in een stop.

Allerhande | 1998 | | pagina 17