LONNY BRENGT INDONESIA BI) U THUIS! Een echte Indonesische rijsttafel, wie is daar nou niet gek op? De bereiding van de vele verschillende gerechten die een echte rijsttafel juist zo aantrekkelijk maken, vereist niet alleen de nodige vaardigheid en kennis van de Indone sische keuken maar voorai ook veei tijd. Voor de bereiding van de complete rijsttafel mag men best een paar dagen uittrekken! Maar dat is sinds enkele maanden verleden tijd. In de magnetron zijn ze in vier minuten klaar. De Lonny's kant-en-klaarmaaltij- den zijn zodanig ontwikkeld dat verhit- ting in de magnetron totaal geen afbreuk doet aan de kwaliteit en de smaak. De maaitijden kunnen ook heel eenvoudig in de oven of au-bain-marie worden opgewarmd. Lonny's kant-en- klaarmaaltijden zijn uiteraard ook ideaal geschikt voor momenten, waarop u niet wilt of kunt koken. Een Lonny's gerecht voldoet bovendien ook als complete lunch of als extra maal- tijd na bijvoorbeeld een avondje stappen. Op dit moment zijn er in het koelvak van uw supermarkt elf verschillende maaitij den aan te treffen. U kunt zelf kiezen uit: Ajam Betawi stukjes gemarineerde en gebakken kip in een kruidige saus van kecap en palmsuiker, Babi Kecap Sayur Lodeh Ayam Rica Rica Sambal Goreng Bunds De prijzen varieren van f 6,95 tot f 9,95. iNsowifum Lonny Gerungan die voor de TROS de culinaire serie "De Reistafel" presenteerr, is in Nederland een van de meest veelzijdige ambassadeurs van zi)n geboorteland Indonesie. Het leven van de 41-jarige chef-kok staat vol- ledig in her teken van de Gordel van Smaragd. Lonny Gerungan bezingt zijn land op vele CD-albums en tijdens optredens in het land. In Indonesie neenu hij zijn televi- sieprogramma's op die in ons land hoge kijk- en waar- deringsdjfers krijgen en dus wekelijks honderdduizenden kijkers aan de buis kluisteren. Ook heeft Lonny een aan- tal kookboeken uitgebracht met originele Indonesische recepten en prachtige fbto's. De kant-en-klaarmaaltiiden van Lonny s zijn aantrekkelijk verpakt in een mandje, dat in Indonesie Besekvtordt genoemd. Het mandje wordt speciaal voor Lonn/s in Indonesie met de hand gemaakt en kan na aankoop voor allerlei doeleinden v/orden gebruiki Bijvoorbeeld om er snuisterijen in op te bergen of de kleuters op school of in de creche ermee te laten knutselen. stukjes geroosterd varkensvlees in een zoete kecap-saus, Dendeng Blado plakjes gebraden rundviees in pikante sambalsaus, melange van knapperige groente in een kokosmelk, stukjes pitdge kip in een saus van sambal, gember en citroengras, Gule Kambing stukjes lacht iamsvlees in een milde Indonesische curry-saus, Ayam Paniki in bananenblad gegritde kruidige kip in een saus van milde kokosmelk, Daging Rujak gestoofd rundviees in een zoetzuur-pittige saus van kecap manis en tamarinde, roerbak van prinsesseboontjes en tahu in een saus van sambal, tomaat en kokosmelk, Rendang Padang stukjes pittig gebraden rundviees in een saus van geroosterde kokos en sambal, Kare Ajam kip in pittige Indonesiche currysaus.

Allerhande | 1998 | | pagina 10