Kenners hebben Tilda rijst hoog zitten op on cop Rijsr! Dit voorjaar introduceerde Tilda, het wereldmerk in speciaalrijsten, twee van zijn rijstsoorten in Nederland: Basmati en Thai Jasmine. De reaches van de consumenten waren overweldigend positief! Traditioneel verbouwd Tilda Basmati is met gemengd met enige andere langkorrelige rijstsoort. Elke korrel is afkomstig uit Noord-India, waar de rijst traditioneel wordt verbouwd en met de hand wordt geoogst. Met Tilda krijgt en proeft u 100% Indiase Basmati. Een geheel eigen smaak, die zeker ook past bij Europese gerechten. Bij een telefonische steekproef vond maar liefst 93% van de ondervraagde Nederlanders de smaak van Tilda Basmati lekkerder of net zo lekker als verwachtl Ook geliefd: Thai Jasmine Een andere rijst van Tilda is Thai jasmine. Zoals de naam reeds doet vermoeden, komt deze uit Thailand. In dit exotische koninkrijk worden veel vers'chillende rijstsoorten verbouwd. Thai Jasmine is er het meest geliefd. Dit van- wege het lieflijke aroma en de verfijnde smaak die de rijst van nature in zich heeft. lilda Mensen die eenmaal Tilda Basmati geproefd hebben, wiilen niet gauw een andere rijst meer. Althans, dat is de ervaring die Tilda wereldwijd heeft opgedaan. Reageert de Nederlandse rijstliefhebber ook zo? Ja, veel Nedei landers die Tilda Basmati hebben ontdekt, zijn nu enthousiaste liefhebbers van deze 'Prins van de Rijst'. De Geurige Wat maakt dat Basmati (letterlijk: De Geurige) zo anders is dan een doorsnee rijst? Geen geleerde, die daar predes het antwoord op weet. Maar zeker is dat echte Basmati uitsluitend verbouwd wordt op de uitlopers van het Himalaya-gebergte. Bodem, klimaat en het smeltwater van de machtige Himalaya geven de rijst zijn unieke eigenschappen. Authentieke Basmati onderscheidt door een exquise smaak en een betoverend, natuurlijk aroma. De korrel heeft een zeer kerrmerkende eigenschap: bij het koken wordt hij drie maal zo lang. Ideale begeleider De korrel heeft na koken een enigszins plakkerige structuur. Dat heeft twee voordelen. De rijst kan met stokjes gegeten worden en bij pittige (pedis) gerechten 'blust' de rijst beter. Zo krijgt de tong als het ware een beetje pauze om ook andere smaken goed waar te nemen. Thai Jasmine is dus de ideale begeleider bij echt Oosterse gerechten. JUR RE1S KISO RUST SOOgv

Allerhande | 1998 | | pagina 108