Nieuw De nieuwste variatie-tip van Quorn! Ouorn filets in pittige paddestoelsaus QUORN, HET VERRASSENDE ALTERNATIEF VOOR VLEES myco-protein (voor 4 personen) Ingredienten: 4 Quorn filets, 2S0 g gemengde paddestoelen (kastanjecham- pignons, oesterzwammen, shii take), 4 eetlepels olijfolie, zout, versgemalen zwarte peper, 1 grote ui (gesnipperd), 1 teen knoflook (uitgeperst), 1 rode paprika (in stukjes), 1/2 eetlepel chilipoeder, 25 g bloem, 1/4 liter kruidenbouillon, 1/2 eetlepel (verse) tijnablaadjes, 4 eetlepels creme fraiche. Bereiden: I. Veeg de paddestoelen schoon en snijd ze in plakjes. Verhit 2 eetlepels olie in een koekenpan en bak de Quorn filets in ca. 3 minuten op matig hoog vuur bruin, keer ze halverwege. Leg de Quorn filets op een bord en bak in het bakvet de champignons op hoog vuur bruin, laat het vocht verdampen. Strooi er zout en peper over. 2. Verhit 2 eetlepels olie in een pan en fruit de ui, knoflook en paprika zachtjes gaar. Voeg het chilipoeder en de bloem toe. Roer scheutje voor scheutje de bouillon erdoor. Blijf roeren tot een gebonden saus ontstaat. 3. Roer de paddestoelen, tijm en creme fraiche erdoor en breng de saus pittig op smaak met zout en peper. Leg de Quorn filets in de saus en laat ze ca. 5 minuten zachtjes sudderen. Lekker met aardappelpuree en sperziebonen. Voorbereiden: ca. 15 minuten. Bereiden: ca. 10 minuten. Quorn filet De nieuwe Quorn filets: lekker mals, heerlijk van smaak en toch plantaardig van oorsprong. Ze zijn een goede bron van eiwitten, hebben een laag vetgehalte en zijn bovendien calorie-arm. Heel eenvoudig maakt u de heerlijkste gerechten. Lekker met wat saus en bovendien snel klaar. Maar u kunt Quorn filet ook als basis gebruiken voor culinaire hoogstandjes. Want Quorn neemt snel de smaak van kruiden en sauzen over en is snel te bereiden. Met Quorn filet heeft u dan ook oneindig veel variatie-mogelijkheden. U vindt Quorn filet in het koelvak, naast het verpakte vlees. Wilt u meer weten of wilt u onze recepten - ontvangen? Bel dan gratis: 0800-0223209 (ma. t/m vr. 09.00-18.30 uur). Quom-producten zijn van plantaardige oorsprong. Ze worden gemaakt van een klein eiwitrijk plantje, behorend tot de paddestoelachtigen.

Allerhande | 1998 | | pagina 8