Dllhaeusern, een stil dorp in de Franse Rijnvlakte. Net als de Elzas zelf ontleent het zijn naam aan de 111, een boch- tig riviertje waarin vroeger veel werd gevist. Vandaar ook dat er friture (gebakken visjes) en matelote (een melange van zoetwatervis, gekookt met groente en kruiden) op het menu stonden van l'Arbre Vert, de herberg die de familie Haeberlin in de vorige eeuw naast de dorpsbrug had ge- opend. Twee broers Na verwoest te zijn tijdens de Tweede Wereldoorlog, werd Bij mooi weer is het terras van I'Auberge de I'lll aan het riviertje de III een oase van rust, zowel tij dens de lunch (links) als tijdens het diner (rechts). Zo'n gemoede- lijke steer verwacht men niet gauw bij een toprestaurant dat door de Micheiin-gids al sinds 1967 jaar- lijks wordt bedeeld met drie ster- ren. De basis voor dit culinaire succes werd gelegd door de broers Jean-Pierre (op de foto onder met stropdas) en Paul Haeberlin, die beiden nog dagelijks in hun Auberge actief zijn. Pauls zoon Marc (achtergrond) fungeert inmid- dels als chefkok. het bedrijf in 1950 weer opge- bouwd, groter en luxueuzer dan voorheen. Dit gebeurde onder leiding van twee broers: de rustige, stille Paul Haeberlin, die thuis en elders was opge- leid tot kok, en de energieke, praatgrage Jean-Pierre, die kunst en architectuur had gestudeerd, gevolgd door een restaurantstage in Parijs. Beiden vulden elkaar volmaakt aan. Hun bedrijf - herdoopt in I'Auberge de l'lll - kreeg in 1952 z'n eerste Michelin-ster, vijf jaar later een tweede en in 1967 een derde. Nog altijd dirigeert Jean-Pierre (voorma- lig president van het prestigi- euze restaurantverbond Traditions Qualite en ex- burgemeester van Illhaeusern) de bediening. In de keuken werkt Pauls zoon Marc al jaren als chef, maar Paul zelf (nu 75 jaar oud) is ook nog elke dag aanwezig, in kokstenue.

Allerhande | 1998 | | pagina 89