Kip en kalkoen zijn niet meer weg te denken uit de moderne keuken. Maar inmiddels zijn ook 'vreemde vogels' als parelhoen, kwartel, duif, eend en fazant bezig aan een onstuitbare culinaire opmars. 54 AllerHand? De naam 'gevogelte' wordt gebruikt voor zowel pluimvee als kip en kalkoen, als voor wild gevogelte (vederwild) zoals fazant, eend en duif. De 'tamme', gekweekte soorten als kip en kal koen zijn het hele jaar door vers verkrijgbaar. Kwartel en parel- hoen zijn verkrijgbaar van half oktober tot Pasen. Het vederwild als duif, eend en fazant is uitslui- tend verkrijgbaar in het wildsei- zoen van het vroege najaar tot halverwege de winter. Kip en kalkoen: vertrouwd en veeizijdig De populairste gevogeltesoorten kip en kalkoen zijn niet alleen smakelijk en mals, maar ook 'mager'. De smaak is vrij neu- traal, waardoor dit gevogelte zich eigenlijk met alles ideaal laat combineren: van milde kruiden tot scherpe specerijen, van kleu- rige groenten of exotisch fruit tot gewaagde creaties met schaaldie- ren. Het vlees kan worden gebak- ken, gebraden, gegrild, geroosterd, gestoofd, gepocheerd of gefrituurd. Er is eigenlijk geen bereidingswijze te bedenken of het kan wel met kip of kalkoen worden gemaakt. Tel daarbij het gemak van het in filets, schnit- Eigentijds proeven van zels, biefstukken, tournedos, reepjes, of blokjes gesneden vlees en u zult begrijpen waarom juist het koken met kip en kalkoen de laatste jaren zo'n enorme vlucht genomen heeft. Parelhoenfilet Het vlees van parelhoen is fijn van structuur, stevig en mooi mals. Het is het mager- ste vlees van alle gevogelte en laat zich even goed combine ren met ingetogen ingredien- ten als met prikkelende Eigentijds en actueel Albert Heijn heeft aan die voorkeur voor mals en mager L vlees in combinatie met gemak- kelijk te bereiden, nog een nieuwe factor toegevoegd, name- lijk uitdagend en eigentijds. Want naast de vertrouwde filets van kip en kalkoen zijn nu ook filets van parelhoen, fazant, duif en eend verkrijgbaar. Nieuwe producten die een handje helpen bij snel en actueel koken. Produc ten die bovendien inspireren tot het proberen van nieuwe recep- ten. Uiteraard worden aan de productie en verpakking, zoals u gewend bent, de hoogste eisen gesteld.

Allerhande | 1998 | | pagina 54