KLANTEN SERVICE Vloeibaar Bak en Braad Receptprijs is richtprijs magnetron Romertopf toch in de In AllerHande 8 werd in deze rubriek geschreven dat de romertopf niet geschikt is voor de magnetron. Van de Nederlandse vertegenwoordiging van Romertopf International ontvingen wij bericht dat dit echter wel degelijk mogelijk is. Uiteraard hangt dit af van het recept. Geinteresseerden kunnen Met reclamecheque toch profiteren van aanbiedingen Vragen aan de Servicelijn Wat is eigenlijk het verschil tussen Bak en Braad vloeibaar en Bak en Braad in een pakje? Dhr. S. te Z. Zowel vloeibaar als vast Bak en Braad bevat 97 gram vet, maar de vetsamenstelling ver- schilt. Vloeibaar Bak en Braad en olie bevat- ten altijd een hoger gehalte aan onverzadigde vetzuren dan Bak en Braad in een pakje. Zo bevat Bak en Braad vloeibaar 85 gram onver zadigde vetzuren: 32 gram enkelvoudige en 53 gram meervoudige vetzuren. Bak en Braad in een pakje bevat slechts 57 gram onverza- digd vet (28 gram enkelvoudige en 29 gram meervoudige vetzuren). Onverzadigde vetzu ren zijn beter voor de gezondheid dan verza- digde vetzuren omdat ze het cholesterolgehalte helpen verlagen. De bij de recepten vermelde prijs per persoon (of per portie) is een richtprijs. Door geringere of grotere aanvoer van ingredienten kan de werkeiijke prijs wat hoger of lager uitvallen. een speciaal receptenboekje aanvragen via telefoon (023) 524 04 01. Daarin staan o.a. magnetronrecepten met de romertopf voor Italiaanse kalfslapjes, boeuf bourguignon en lamscurry. De bereidingstijd van deze gerechten in de magnetron is ongeveer de helft kor- ter dan in de oven. In AllerHande staan soms ook aanbiedingen vermeld. Soms is de voorraad van een aanbieding al op, terwijl er nog klanten van willen profiteren. In dat geval kunt u bij de kassa een reclamecheque krijgen, waarmee u - als de voorraad tegen de normale prijs weer is aangevuld - toch dat artikel tegen de aanbiedingsprijs kunt kopen. Dit geldt niet voor de 'zolang de voorraad strekt' aanbiedingen: die herkent u aan een sterretje Bestek Luieruitslag Zelf heb ik altijd tot voile tevreden- heid de luiers van het merk Euro Shop per gebruikt voor mijn kind, maar de baby van mijn buurvrouw krijgt rode uitslag op de billetjes als die deze lui ers om heeft. Volgens de huisarts heeft de baby last van luieruitslag. Hoe ont- staat dit en is het te voorkomen? Mevr. N. te D. Ondanks een goede verzorging en regelmatig verschonen kun nen urine en ontlasting hun spo- ren nalaten op de gevoelige babyhuid. Onder invloed van bacterien wordt urine omgezet in ammoniak en dat maakt de huid week. Zo'n weke huid is een ideale voedingsbodem voor schimmels die verantwoordelijk zijn voor ontstekingsreacties en dat resulteert in luieruitslag. De ene baby is daar gevoeliger voor dan de andere. Roodheid kunt u het best behandelen met een zalf op zinkbasis. Ook is het belang- rijk de huid veel bloot te stellen aan de lucht. Verdwijnt de rood heid niet met deze huis-EHBO, raadpleeg dan uw huisarts voor een behandeling. Luieruitslag voorkomen is heel moeilijk. Soms kan het zijn dat de luier te klein is of te lang gedragen wordt. Verschoon de baby zeven tot tien keer per etmaal en bij luieruitslag zo'n twaalf tot vijf- tien keer per etmaal, waarbij u de babybillen telkens insmeert met babyzalf. Ik doe mee aan uw bestekactie. Het viel me op dat bij het verzilverde dinercouvert wordt aangegeven wat de hoeveel- heid verzilvering is, terwijl dit niet bij verzilverde koffiele peltjes staat. Is de kwaliteit wel hetzelfde Mevr. T. te B. Bij het dinercouvert wordt aangegeven dat het bestek 150 gram verzilverd is. Dit houdt in dat 12 lepels en 12 vorken van het dinercouvert een ver zilvering hebben van 150 gram. Dit is de traditio- nele manier om het verzilveringsgehalte aan te geven. Het verzilveringsgehalte kan 90/120/150/ of 200 gram zijn, zodat ons bestek zwaar verzil verd genoemd mag worden. Alle overige onderde- len van het bestek mogen niet aangeduid worden met de hoeveelheid verzilvering, omdat bijvoor- beeld een koffielepeltje veel minder weegt. Het verzilveringsgehalte van het lepeltje is echter gelijk aan die van de dinerlepels en dinervorken. Wilt u iets weten over producten die bij Albert Heijn verkrijgbaar zijn, dan zal de bedrijfsleiding in uw win- kel met genoegen uw vragen beant- woorden. Ook kunt u met vragen terecht bij de gratis Albert Heijn Servicelijn (0800-030S).

Allerhande | 1998 | | pagina 141