^havermout Aardappels of couscous Snel meer energie Siroop met alleen fructose tjf is terug letraditie in ere hersteld Ademhalingstip Limonade zonder suiker Wat eten we vanavond? AllnHande 105 fl/Oi 's Ochtends een bordje havermoutpap is een oer-Hollandse traditie. En niet voor niets, want havermout is erg gezond. Het bestaat uit haverkorrels die volgens een uitgebreid procede tot havermout worden verwerkt. De korrels worden eerst geplet, dan gestoomd en vervolgens geroosterd. Havermout zit boordevol vitamine B en voedingsvezel. Vitamine B hebt u nodig voor een gezonde stofwisseling, vezels bevorderen een goede darmwerking. Als u er pap van maakt met melk, is havermout een lekker gezond ontbijt. Mensen met een gluten-allergie moeten havermout heiaas laten staan. Door de versmelting van culturen is de Hol- landse keuken er een stuk veelzijdiger op geworden. Met een overvloed aan nieuwe producten en ingredienten is er elke avond wat moois op tafel te toveren: met aardap pels, pasta, rijst, couscous of bijvoorbeeld Ebly tarwe, een Frans product dat qua smaak en vorm iets weg heeft van rijst. Couscous wordt gemaakt van een deeg van harde tar- webloem en water. Het deeg wordt gedroogd en vermalen tot grove griesmeelkorrels. Producten van tarwe zijn rijk aan vitamine B en voedingsvezels. Voor rijst geldt dat vooral voor zilvervliesrijst. Aardappels heb- ben nog iets extra's, namelijk vitamine C. Wie regelmatig afwisselt met al deze produc ten is verzekerd van voldoende variatie: in voedingswaarde en in smaak. Hebt u het een beetje gehad van- daag? Met deze eenvoudige oefe- ning krijgt u snel weer energie: ga staan, zet de benen ca. 50 cm uit elkaar, de knieen licht gebo- gen recht boven uw voeten. Spreid uw armen zover mogelijk uit en schuin naar voren. Voel dat de schouders ook zover moge lijk uit elkaar geduwd worden. Begin nu met de armen kleine, snelle rondjes naar voren te draaien. Houd de schouders hier bij laag. En blaas bij elk rondje diep uit, vanuit de keel, door 'ha' te zeggen. Op die manier krijgt u veel zuurstof binnenl Onlangs besloot Albert Heijn de smaak van de limonadesiropen in blik te verbeteren. Om een vol- lere smaak te krijgen, werd aan het zoete bestanddeel fructose suiker toegevoegd. Albert Heijn kreeg echter veel telefoontjes van mensen die een suiker-allergie hebben en hun favoriete siroop nu niet meer konden drinken. Om aan de wens van deze klan- ten tegemoet te komen, heeft Albert Heijn besloten om de siroop met frambozensmaak weer met alleen fructose te zoeten. De overige vijf smaken blijven wel met onder andere suiker gezoet. Aan de limonadesiroop met sinaasappelsmaak is extra vita mine C toegevoegd.

Allerhande | 1998 | | pagina 105