h Het EKO-keurmerk Groenten in de winter r I k Diepvries, pot of blik? udetrad Fles- of borstvoeding? 104 AllcrHande E V K J: f-'O b« ,v Steeds meer mensen zijn gei'nteresseerd in biologische producten. Maar hoe weet u nu of u een biologisch product in handen hebt? In Europa bestaat een stichting die Skal heet. Het is een onafhankelijke, internationaal opererende organisatie die in 32 landen controleert of producten volgens milieuvxiendelijke en biologische normen zijn vervaardigd. Voldoen de pro ducten aan de voorwaarden die zijn vast- geiegd in de EU Verordening nummer 2092/91, dan krijgen ze het EKO-keur- merk. Het logo van het EKO-keurmerk is bijvoorbeeld duidelijk te zien op de ver- pakking van de biologische producten van Albert Heijn. Skal certificeert ook tex- tiel en bosproducten. Sinds 1978 is het aantal Nederiandse moeders dat voor borstvoeding kiest, verdrievoudigd. Kinderen die gezoogd worden zouden een sterker immuunsys- teem opbouwen en minder gevoelig zijn voor allergieen en infecties. Op de web site van de Vereniging Borstvoeding Natuurlijk leest u er meer over: http://utopia.knoware.nl/users/vbn/. Een voorraadje groente in pot of blik is altijd handig. Zowel diepgevroren als in pot en blik is een grote verscheidenheid aan groenten verkrijgbaar. En ze bevatten alle waardevolle voedingsstoffen die groenten zo gezond maken. Direct na de oogst wor den de groenten zorgvuldig geselecteerd en gewassen. Daarna worden ze kort voorge- kookt en vaak al binnen een uur ingevro- ren, in de pot gedaan of ingeblikt Zo blijven alle vitamines en mineralen zoveel mogelijk intact. Diepvries- en potjesgroen- ten zijn dus net zo voedingsrijk als verse groenten. Diepvriesgroenten kunt u nog bevroren in een pan met een bodempje water op half hoog vuur laten ontdooien en verwarmen. Potjes groenten en groenten uit blik hoeven alleen maar verwarmd te worden.

Allerhande | 1998 | | pagina 104