De een moet nog leren eten, de ander is de 70 gepasseerd, een derde doet aan de lijn, eet vegetarisch of verwacht een find. Allemaal factoren die invloed hebben op de behoefte aan calorieen, vitamines en mineralen das op de dagelijk.se voeding. 98 AllerHande Baby's: leren proeven De eerste zes maanden heeft een groente en fruit horen er juist bij. Ook veel drinken is prima: tenminste 1,5 liter per dag. En natuurlijk is het goed om op het vet in de voeding te letten: bij voor- keur onverzadigd vet, zoals die in plant- aardige olien en dieetmargarines. Wie hiermee rekening houdt, is al een eind op de goede weg. Daarnaast zijn er voor diverse groepen specifieke aandachtspunten Geen twee mensen zijn hetzelfde. En dat betekent dat ook geen twee mensen hetzelfde nodig hebben. Wei is er een aantal algemene richtlijnen voor goede voeding. Het belangrijkste is variatie. Want alleen door voldoende afwisseling aan te brengen in uw voeding, krijgt u alle voedingsstoffen binnen. En in tegendeel tot wat iedereen denkt, bete kent gezond eten niet dat u zich moet beperken. Volop brood, aardappels, Eet u wat u nodig hebt? baby in principe genoeg aan moedermelk of volledige zuigelingenvoeding. Meestal krijgt het kind rond de vijfde maand het eerste groente- of fruithapje. Groente is belangrijk, omdat deze ijzer levert. De fruithap levert vitamine C. En na de eer ste hapjes gaat het razendsnel. Steeds wor- den nieuwe producten en smaken geintroduceerd. Een dreumes van een jaar kan al met de pot mee-eten! Peuters: een eigen wil Een peuter verbruikt veel energie. Daarom is het extra belangrijk dat de voeding vol doende energie levert. Slecht eten of niet willen eten, komt veel voor bij peuters. Ouders maken zich vaak zorgen als hun kind een tijdje slecht eet. Schrijf eens een dag op hoeveel uw kind eet en drinkt. Waar- schijnlijk valt het best

Allerhande | 1998 | | pagina 98