hand Ve rfijnd smullen met een goed glas in de 17 wijnen met de hapjes die er het best bij passen Roggebrood met garnalenpate Kiprolletjes met rucolaroom Hak van 1 bakje Hollandse garnalen (100 g) 3 4 deel fijn en meng met 2 eetlepels creme fraiche, 1 2 eetlepel tomatenketchup en 1 2 eetiepel droge sherry. Breng op smaak met zout en paprikapoeder. Schaaf 12 plakjes van komkommer en leg op 12 vierkantjes roggebrood. Besmeer met garnalenmousse. Carneer met garnalen en bieslook. W1JNSUGGESTIE: 1 De droge sherry (Conqueror Fino Sherry is hiervoor geknipt) die u voor de bereiding van dit hapje gebruikt, kunt u er eveneens uitste- kend bij serveren. Serveertemperatuur: 8-12 °C. Knip de rucolacress uit 1 bakje rucolacress at en pureer in keukenmachine 3 4 deel van rucolacress met 2 eetlepels mayonaise en 2 eetlepels crfeme fraiche. Breng saus op smaak met zout en peper en verdeel over 12 plakjes kipfilet. Rol de kipfilet op, zet vast met cocktailprikker en leg op plat bord. Carneer met rest van rucolacress. WIJNSUGGESTIE: 2 I Een druivenras dat goed past bij romige gerechten is de char- donnay. Bij de kiprol- letjes voelt Undurraga Chardonnay zich dan 00k kiplekker. Serveertemperatuur: 10-12 °C. Droge cider WIJNSUGGESTIE: 1 Een puntje camembert bij een Clos Normand Cidre... Droge fruitige witte wijn WIJNSUGGESTIE: j~| Het droge fruitige van Belingard sec past uitstekend bij een stuk feta. Milddroge witte wijn WIJNSUGGESTIE: T] Proef Les Trois Vallees Chardonnay eens met een toastje met krabsalade. Droge, kruidige witte wijn WIJNSUGGESTIE: 2 Een kruidige Gewiirztraminer hoort naast een kruidige Friese nagelkaas. 92 AllprHandf

Allerhande | 1998 | | pagina 92