'Wij zijn verantwoordelijk voor de wijze waarop we met de natuur ompan' AlUrHande 55 De zuivelproducten van AH Biologisch tieketen is gesloten en 100% biologisch. Dat wordt gecontroleerd door de Stichting Skal. Deze neemt geregeld bodemmonsters bij de boer, controleert de administratie op de aanschaf van het voer en test de melk. Als alles voldoet aan de strikte voor- waarden, krijgen de producten het EKO- keurmerk en mogen ze biologisch heten. voile melk halfvolle melk karnemelk voile yoghurt magere yoghurt extra milde yoghurt yoghurt met aardbeien yoghurt met abrikozen yoghurt met bosbessen vanilleyoghurt blanke vanille via voile kwark magere kwark slagroom creme fraiche jonge kaas 48+ echte boter Doorbraak Inmiddels is biologisch produceren het alternatieve circuit ontgroeid, hoewel nog steeds een zekere overtuiging bij de boer nodig is. Zeker in de eerste jaren na een overstap naar een biologisch boerenbe- drijf, is de opbrengst namelijk lager dan bij een conventionele bedrijfsvoering. Ook bij de consument is er de laatste tijd een sterk groeiende belangstelling. Albert Heijn heeft gezocht naar verpak- kingen die zo licht, dun en klein mogelijk zijn en het milieu zo min mogelijk belas- ten. In het kader van het verpakkingscon- venant heeft Albert Heijn een richtlijn opgesteld, waar leveranciers zich aan moeten houden. Voor elk product is een optimale verpakking gekozen. Het ontwerp onderscheidt zich door frisse kleuren en een natuurlijke uitstraling. Het assortiment biologische producten bij Albert Heijn groeit gestaag, onder verant- woordelijkheid van Leontine Gast. 'Steeds meer kianten willen weten waar een product van daan komt, wie het heeft gemaakt en hoe het is gemaakt. In die trend past de groeiende vraag naar bio logische producten, het is zeker geen modegril. De bereidheid bij boeren om over te stappen op biolo gisch blijkt hoog. Logisch eigenlijk, want boeren kunnen dan hun vak dicht bij de natuur uitoefenen. Albert Heijn doet graag mee aan die ontwikkeling. Wij vinden dat ook wij ver- antwoordelijk zijn voor de wijze waarop we met de natuur omgaan. Daarom ver- kopen we biologische zuivel onder ons eigen merk en zet- ten we het niet in aparte hoehjes, maar gewoon tussen de niet-biologische produc ten. Op die manier kan de klant zelf de keuze maken.'

Allerhande | 1998 | | pagina 35