Bronwater met marula KLANTEN SERVICE r~ AllerHande 141 Onder de AH Bronwaters met vruchtensmaak (Waterrijk) zit ook de smaak 'marula'. Marula is de vrucht van de marula- boom, die circa tien meter hoog wordt en groeit op de savannes van zuidelijk Afrika. De rijpe marula is lichtgeel en heeft een leerachtige schil die wit vruchtvlees omsluit, met daarin een grote pit. De marulavrucht is ongeveer even groot als een pruim en bevat viermaai zoveel vitamine C als een sinaasappel. De smaak laat zich moeilijk omschrijven. Aan de ene kant smaakt marula zoet als peer, aan de andere kant zit er het friszuur van harde appels in en ook iets van mango. Waarom prijst de caissiere groente en fruit? Vroeger kon ik op de groenteafde- ling van mijn Albert Heijn-winkel zelf groente en fruit prijzen, maar tegenwoordig wordt dat bij de kassa gedaan. Waarom is dat veranderd? Vertrouwt Albert Heijn z'n klanten niet meer? Mevr. E. te A. In ongeveer 150 winkels wor- den groente en fruit door de caissiere geprijsd. Deze wijzi- ging in beleid is niet ingege- ven door wantrouwen. Uiteraard maken klanten bij het afwegen en prijzen wel eens een tout, maar onderzoek heeft uitgewezen dat deze fou- ten zowel in het voordeel als in het nadeel van de klant kunnen uitvallen. De achter- liggende gedachte van het prij zen door de caissiere, is de klant meer service te verlenen. Het komt voor dat klanten groente en fruit vergeten af te wegen en dit pas bij de kassa merken. De klant of een mede- werker moet dan naar de groenteafdeling om het pro duct alsnog te wegen en te prijzen. Dit is vooral vervelend tijdens drukke dagen, omdat hierdoor langere wachttijden ontstaan. Door groente en fruit bij de kassa te laten prij zen, wordt dit voorkomen. Zit er wel vitamine B in kattensnoepjes? Ik koop regelmatig AH Melkgist- snoepjes voor mijn kat. Bevatten deze snoepjes ook vitamine B? Het staat niet op de verpakking. Mevr. C. te V. Een van de belangrijkste ingre- dienten van deze kattensnoep jes is melkgist. Een belangrijk bestanddeel van melkgist is het vitamine B-complex. F.r zit dus volop vitamine B in deze kattensnoepjes, maar omdat het vitamine B-complex onderdeel is van de melkgist wordt deze niet apart vermeld op de verpakking. Vitamine B-complex zorgt ervoor dat de vacht van de kat glanzend en gezond blijft en het verharen tot een minimum wordt beperkt. Tevens bevor- dert het vitamine B-complex de spijsvertering van de kat en heeft het een positieve uitwer- king op het zenuwstelsel. Troebel appelsap Ik ben erg gelnteresseerd in uw biologische producten en koop regel matig AH Biologisch appelsap. Cewoon appelsap is heider, deze is troebel, hoe kan dat? Mevr. Van L. te A. De appels die wij gebruiken voor onze biologische appelsap zijn afkomstig van zeer oude appelboomrassen uit boom- gaarden in Duitsland. Het gebruik van chemische bestrij- dingsmiddelen bij deze bomen is uit den boze; de appels wor- den op een natuurlijke en milieuvriendelijke manier geteeld. Appelsap kan heider worden gemaakt door middel van enzymen, dit proces noemt men 'klaren'. Het AH Biologisch appelsap is niet geklaard, om het product zo zuiver en natuurlijk mogelijk te houden. Merknamen achter ingredienten Soms ziet u achter een product in de ingredientenlijst van een recept een merknaam staan, bijvoorbeeld: 1 pot vleesfond (380 ml, AH). De reden hiervan is, dat van het genoemde product bij Albert Heijn alleen dat merk verkrijgbaar is. Deze naamsvermel- ding is bedoeld om het zoeken in de winkel te vergemakkelijken

Allerhande | 1998 | | pagina 141