Courgette in reepjes, blokjes of flinterdunne sliertjes VAN AH HUISTRAITEUR: 154 AllerHande Courgette leent zich voor diverse berei- dingswijzen, onder andere in roerbak- gerechten, hartige taarten en ovenschotels. Het is ook lekker de in schijven gesneden groente te gratineren, te frituren of courgettehelften te vullen. Erg smakelijk is ook een salade van in slierten geschaafde courgette of gefri- tuurde reepjes schil. Door zijn witte vruchtvlees en donkergroene schil leent de courgette zich bovendien uitstekend voor prachtige decoraties. Maak bijvoorbeeld een mooie groentespi- raal door een stuk courgette in de lengte aan een vleespen te rijgen (zie foto links- boven). Snijd er vervolgens een spiraal in, terwijl u de groente ronddraait. Of leg plakjes gesneden courgette, dak- pansgewijs op elkaar (foto links). Courgettes zouten Vaak wordt aangeraden de schijven, blok jes of slierten courgette voor gebruik te bestrooien met zout. Na een halfuur wordt het zout afgespoeld en de groente drooggedept. Door deze behandeling ver- liest de courgette veel vocht, waardoor hij beter kan worden gefrituurd of gebakken. Ook verdwijnt zo de lichtbittere smaak en wordt het vruchtvlees wat zachter. Dat maakt de groente beter geschikt voor salades. Niet in de koelkast Bewaar courgettes niet in de koel kast maar op een koele, donkere plaats. De ideale bewaartempera- tuur is 12 °C. Bij een lagere tempe- ratuur bederft de courgette sneller omdat de stofwisseling van deze tropische groente dan wordt ver- stoord. In dat geval wordt de schil grauw en het vruchtvlees bruin. Gebruik een courgette binnen vijf dagen na aankoop; dan is hij op zijn lekkerst. Geen tijd of zin om zelf te koken? AH Huistraiteur heeft een verse en kant- en-klare nieuwe schotel: courgettes in Italiaanse tomatensaus, een heerlijk groente(bij)gerecht voor een a twee personen. In olijfolie gebakken schijfjes courgette zijn overgoten met een tomatensaus van verse tomaten, uitjes en Italiaanse kruiden, waaronder verse basilicum. Lekker met verse AH Huistraiteur pasta. U kunt het gerecht ook koud eten, als een zomerse groenteschotel (250 g).

Allerhande | 1998 | | pagina 134