Dierendag, verwendag! Decoratieve wijnstok verzilverd bestek op de vaas ALLERHANDE Wie op 4 oktober z'n huisdier wil verwennen met iets bijzonders, kan kiezen uit allerlei snacks. Lekker voor de hond zijn AH Smulbotjes, Pedigree Pal Rask en Bonzo Picnic. Poezen zijn doi op AH Melkgistsnoepjes, Fit Ami garnaalballetjes en katten- melk. Voor kleine knagers zijn er koekjes en knaag- stangen, kanaries en parkieten smullen van snoepstokjes met honing en fruit. Om het lekkers er weer af te trainen is er een keur aan speelgoed van Fit Ami: hondentopper is een vinyl egeltje met piep, bij poezen is het bont- muisje met kattenkruid favoriet. Knaagdieren hebben een speellaars om zich uit te leven en voor vogels is er een voerbakje metspiegel, draaibox en belletje. September is de ideale tijd om een druif te planten, omdat de wijnstok dan nog tijd heeft zijn stek te vinden voor het echt koud wordt. Kies een plek op het zuiden, tegen een muur of pergola, zodat de ranken kunnen klim- men. Deze winterharde heester bloeit volgend voorjaar met decoratieve plui- men van geelgroene bloemen, waar dankzij veel zon druiven uit ontstaan. Verkrijgbaar bij Sir Albert's Garden. Een verzilverd bestek, zoals Versailles en Orlians uit de spaaractie van Albert Heijn, is een aanschaf voor het leven. Om die reden hebben de messen geen kartels, zodat ze bijgeslepen kunnen worden. Laat dat, als het zover is, bij voorkeur doen bij een specialist, zoals een juwelier. Vlekjes poetst u weg met een zachte doek en dofheid en verkleuringen verdwijnen met een zilverpoets- middel (Silvo). De bekende zilverpoets van Silvo heeft sinds kort een nieuwe samenstelling, waarmee de aanslag langer wegblijft en het zilver extra gaat glanzen. Verder is er een potpourri parfum aan toegevoegd. (f 5,29 Een bosje bloemen krijgen is altijd leuk. Zo heeft u er het langst plezier van: snijd de bloemstelen schuin af met een scherp mesje, verwijder blade- ren aan de onderkant van de steel, zodat er geen blad in het water komt. Zet de bloemen uit de tocht, uit de zon, op een koele plek en houd ze uit de buurt van de fruitschaal (fruit doet de bloemen eerder verwelken). Zet uw bloemen's nachts op een koele plek, zoals in gang of bijkeuken. Schoon water is heel belangrijk om te voorko- men dat de bloemstelen verstopt raken. Met speciaal snijbloemenvoed- sel blijft het vaaswater schoon en hel- der en krijgen de bloemen alle voedingsstoffen die ze nodig hebben om mooi en lang te blijven bloeien (Chrysal Clear, 250 ml, f 2,95, verkrijg baar in alle winkels met sir Albert's Garden en in de meeste winkels bij de schoonmaak- artikelen). Sir Albert's Garden maakt zich klaar voor het najaar, met witte en roodpaarse Erica (heide), die gedurende herfst en winter kleur aan tuin en terras blijven geven. Als plant in een mand, brengt Erica het sei- zoen ook sfeervol bij u in huis.

Allerhande | 1998 | | pagina 129