Oktober: maandvan de thee Prachtiqe ports bij Albert Heijn 75.000 koppen thee per seconde Het resultaat van ruim 300 jaar ervaring Thee is na water de meest gedronken drank ter wereld; elke seconde worden er wereld- wijd 15.000 koppen thee gedronken! In de 17de eeuw werd thee door Nederlandse han- delaren In Europa gefntroduceerd en ook nu nog zijn Nederianders grote theeliefhebbers. Per jaar drinken we met z'n alien 1,3 miljard liter thee. Pickwick zet deze werelddrank deze maand extra in het zonnetje door okto ber om te dopen tot 'Maand van de thee'. In de 'Maand van de thee' staat het brede assor tment Pickwick-thee op een prominente plaats in de winkel en treft u speciale actie verpakkingen zwarte thee aan met 'Maand van de thee'-logo. Met dat logo kunt u spa- ren voor speciaal geselecteerde thee artike len, zoais een butlertray, theekopjes, een grote en kieine theepot, een theemuts, een etagere en nog veel meer. arre's is een Brits porthuis dat al sinds 1670 is geves- tigd in Portugal. Al ruim 300 jaar maakt het bedrijf diverse uitstekende ports. Bij Albert Heijn kunt u nu terecht voor vier van deze portsoorten. Heritage Ruby (f 14,45) is een jonge port met een zoete en fruitige smaak. King's Tawny (f 14,45) is een verfijnde lichte port die ontstaat door wijn van verschillende wijnjaren te ver- mengen. Warrior Finest Reserve 19,49) is een voile, rijke port die ontstaat door vermenging van wijn van ver schillende wijngaarden en - jaren. Sir William 10 Year Old Tawny (f 29,95) heeft een rijke, fruitige smaak gecombi- neerd met een lichte noot- smaak door het lange rijpen op eikenhouten vaten. Met warm weer is deze port ook licht gekoeld heel lekker. ate is lekker als broodbeleg en natuur- lijk op toast bij de borrel. Een nieuwe pate is scharrelchampignonpate (f 2,69), volgens ambachtelijke receptuur gemaakt van scharrelvarkensvlees. De romige pate met champignons is heerlijk vol en licht kruidig van smaak. Ook vegetariers kunnen genieten van pate, met de vegetarische Italiaanse (f 2,89) - en tuinkruidenpate 2,59). De basis van deze pate bestaat uit water, soja, tarwe-eiwit en zonnebloem- olie. Hieraan worden Italiaanse- (oregano, basilicum en bieslook) of tuinkruiden toe- gevoegd en zo ontstaan milde, romige kruidenpates. Al deze pates zijn verpakt in een worstje van 120 gram.©© A11 e r H an d e 11

Allerhande | 1998 | | pagina 11