de lieveling van de keizer D Exclusieve vis nu verkrijgbaar bij Albert Heijn LAiiusieve vis nu vcikiij De rouget barbet (of rode mul) is al jarenlang een goede bekende in toprestaurants. Deze karakteristieke vis is nu ook opgenomen in het assortiment van Albert Heijn. sten te verwerven. Het gold als een bijzondere geste van de gastheer, gold het als een bij- als deze een paar kommen met mul op tafel zette 112 i AllerHande Ro.uqet barbet e rouget barbet heeft z'n naam te danken aan zijn prachtige egaal rode vel- letje. De vis komt voor in de Middellandse Zee en in het deel van de Atlantische Oce- aan van West-Afrika tot Zuid-Engeland. Hij behoort tot de familie van de zeebar- belen, vissen die gematigd warme zeeen bewonen, dichtbij modderige of zanderige bodem. De kop van de vis is plat, en onderaan de kin heeft hij twee lange baarddraden waarmee hij kan tasten en proeven. Deze 'sik' doet denken aan een geit, vandaar ook de Engelse naam 'goat- fish'. De rouget barbet heeft een karakte ristieke, 'vlezige' smaak en is heel mager (ca. 5 gram vet per 100 gram). De rouget barbet is een populaire lekker- nij met een lange geschiedenis, niet in het minst door de bijzondere rode kleur. De vis was zeer geliefd in het oude Rome, zo zeer zelfs dat de prijs voor een vis hoog kon oplopen. Keizer Tiberius (lste eeuw na Chr.) besloot zelfs tot een luxe-belas- ting om de run op de vis in te dammen en na de Romeinse tijd verdween de popula- riteit van de rouget barbet niet. Zo waren in de vorige eeuw onder vermogende Engelsen fish-vakanties erg in trek: even een weekje culinair genieten van 'that delicious roezjee barbee'. Albert Heijn haalt de vis uit tropische wateren, voor de West-Afrikaanse kust bij extra staatsinkom- Tijdens banketten zondere geste van de gastheer als deze een paar glazen kom men met deze vis op tafel zette.De gasten konden dan zien hoe de stervende vissen spectaculair van kleur veranderden.Ook Senegal, 's Avonds varen de vissers uit, 's ochtends zijn ze terug. Ter plaatse wordt de vis met de hand gefileerd en daarna overgevlogen naar de verpakker. Uiterlijk

Allerhande | 1998 | | pagina 112